Wróg próbuje przebić się przez front na trzech kierunkach – Siły Obronne

Wróg próbuje przebić się przez front na trzech kierunkach – Siły Obronne

Ukrinform
Gorąca sytuacja panuje we wschodniej strefie operacyjnej, gdzie operuje Operacyjna Strategiczna Grupa Sił „Chortycja”, w szczególności na kierunkach: bachmuckim, awdijewskim i nowopawłowskim, wróg próbuje przedrzeć się przez linię frontu.

Poinformował o tym na antenie programu „Jedyny Nowyny”, rzecznik OSU „Chortycja” – podaje Ukrinform.

„Sytuacja na tych trzech kierunkach (bachmuckim, awdijewskim i nowopawłowskim) stała się stosunkowo napięta, ciężkie walki trwają. Jest jednak kontrolowana przez siły obronne. Wróg stara się przejąć inicjatywę strategiczną i przedrzeć się przez linię frontu. Skoncentrował główne wysiłki w kilku kierunkach, tworząc pewną przewagę sił i środków” – powiedział Wołoszyn.

Według niego następuje dynamiczna zmiana frontu. Armia rosyjska nie przestaje szturmować pozycji naszych obrońców, używając wszelkiego rodzaju broni – artylerii, bezzałogowych statków powietrznych, a także lotnictwa. Celem wroga jest dotarcie do granic administracyjnych obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego.

Na kierunkach kupiańskim i łymańskim wróg prowadzi nieaktywne akcje szturmowe w porównaniu z sąsiednimi kierunkami. „Siły obronne zdołały poprawić swoją pozycję taktyczną w rejonie lasu Serebiańskiego” – powiedział.

Jak podano, straty bojowe wojsk rosyjskich na dzień 2 maja wyniosły 470 870 ludzi, w tym ostatniego dnia wyeliminowano 1030 najeźdźców.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-