Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 121 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 121 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin w różnych kierunkach frontu doszło do 121 starć bojowych pomiędzy Siłami Obronnymi Ukrainy a rosyjskimi najeźdźcami.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku – podaje Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin miało miejsce 121 starć bojowych. Ogółem wróg przeprowadził 5 rakietowych i 63 ataki powietrzne, przeprowadził 72 ataki rakietowe na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Niestety w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych są ofiary śmiertelne i obrażenia ludności cywilnej. Obiekty infrastruktury cywilnej zostały zniszczone i uszkodzone” – czytamy w raporcie.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Charków, Złoczów, Hłyboke, Wielka Danyliwka, Słobożanskie, Kupiańsk, Borowa w obwodzie charkowskim Dyliiwka, Sołowjowe, Oczeretyne, Nowoseliwka, Progress, Umańskie, Żełanne, Nowożełanne, Nowomychajliwka, Kostyantyniwka, Urożajne, Staromajorske obwodu donieckiego; Łobkowe, Orichiw - obwód zaporoski; Olhiwka, Tjahinka, Weletenske - obwód chersoński.

 Ponad 120 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim - nasi żołnierze odparli 14 ataków w rejonie miejscowości:

Petropawliwka, Iwaniwka, Kotlariwka, Kysliwka, Berestowe w obwodzie charkowskim i Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim odparto 14 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Terny, Torske, Zariczne i Jampoliwka w obwodzie donieckim Drużelubiwka obwodu charkowskiego; Makiijewka, Leśnictwo Serebriańskie - obwód ługański;

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 20 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Spirne obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 39 ataków wroga w rejonach miejscowości: Kalinowe, Archangielsk, Progress, Oczeretyne, Umańskie, Sokił, Sołowjowe, Nowopokrowske, Semeniwka, Jasnobrodiwka i Netajłowe, Perwomajskie obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Nowomychajliwka, Wodjane i Urożajne, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy ponad 22 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel dwukrotnie zaatakował pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Jednocześnie w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 9 nieudanych ataków na pozycje naszych wojsk. Jednocześnie, jak podkreśla Sztab Generalny, nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają wojskom okupacyjnym straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki.

„W ciągu ostatniej doby lotnictwo i pododdziały sił rakietowych Sił Obronnych zadały uszkodzenia w 1 punkcie kontrolnym, 1 naziemnym stanowisku kierowania bezzałogowym statkiem powietrznym i 8 obszarach koncentracji personelu wroga” – Sztab Generalny WP Siły podsumowały.

Jak podano, całkowite straty bojowe armii rosyjskiej na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. do 1 maja 2024 r. wynoszą około 469 tys. 840 osób.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-