Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 122 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 12 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 122 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 12 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 122 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 12 obszarów koncentracji wroga.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

W sumie, według agencji, wróg przeprowadził 8 ataków z rakiet i 61 nalotów, wystrzelił 129 razy z systemów rakietowych w kierunku pozycji naszych żołnierzy i obszarów zaludnionych. Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych wśród ludności cywilnej są ofiary śmiertelne i ranni. Obiekty infrastruktury cywilnej uległy zniszczeniu i uszkodzeniu.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Wodołahy, Jamne w obwodzie sumskim; Wesele, Charków, Wowczańsk, Synkiwka, Petropawliwka, Podole obwodu charkowskiego; Leśnictwo Serebriańskie, Biełohoriwka - obwód ługański; Jampoliwka, Siwersk, Wierchnokamiańskie, Czasiw Jar, Nowobachmutiwka, Progress, Netajłowe, Żełanne Persze, Newelske, Jewheniwka, Paraskowiwka, Kostyantyniwka, Wodjane, Urożajne, Staromajorske, Storożewe, Welyka Nowosiłka, Nowy Komar obwodu donieckiego; Mała Tokmaczka - obwód zaporoski; Mykołajliwka, Tjahinka, Jantarne - obwód chersoński.

Ponad 120 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki.

Na kierunku kupiańskim - nasi żołnierze odparli 10 ataków w rejonie miejscowości: Berestowe, na wschód od Kopanki w obwodzie charkowskim i Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 21 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Nowojehoriwka, Hrekiwka, Makiijewka, Newski i Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim oraz Terni w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 33 ataki wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Rozdoliwka, Czasiw Jar, Spirne, Nowy, Andrijwka, Kliszczijewka obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wybić nasze jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 33 ataki w rejonie miejscowości: Archangielsk, Keramik, Sokił, Umańskie, Semeniwka, Jasnobrodiwka i Netajłowe obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Paraskowiwka, Heorgijewka i Urożajne, gdzie wróg 18 razy próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia wróg nieprzyjaciel zaatakował 5 razy pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne i południowo-zachodnio Biłohiria obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych oddziałów z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Tak więc w ciągu ostatniego dnia przeprowadził 2 nieudane ataki na pozycje naszych żołnierzy.

Jednocześnie – dodał Sztab Generalny – nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii walki.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 12 obszarów koncentracji personelu wroga. Również w nocy siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 2 rozpoznawcze UAV wroga.

Jednostki żołnierzy rakietowych uszkodziły 1 obszar koncentracji personelu i 1 kompleks rakiet wroga.

Jak podaje Ukrinform, 30 kwietnia rano rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili dwa szturmy na kontrolowaną niedawno przez Siły Obronne Ukrainy wyspę Niestrygę.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-