Prokurator Generalny potwierdził, że Federacja Rosyjska ostrzelała Odessę Iskanderem z amunicją kasetową

Prokurator Generalny potwierdził, że Federacja Rosyjska ostrzelała Odessę Iskanderem z amunicją kasetową

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prokurator generalny Andrij Kostin potwierdził, że Rosja uderzyła w Odessę rakietą Iskander z amunicją kasetową.

Jak podał Ukrinform, stosowna informacja została upubliczniona na kanale Telegram Prokuratury Generalnej.

„Atak został przeprowadzony przy użyciu rakiety balistycznej Iskander z głowicą kasetową. Jest to broń masowa rażenia, której użycie może spowodować znaczne straty wśród ludności cywilnej. Fragmenty metalu i szczątki rakiety odnaleziono w promieniu 1,5 km od miejsca ostrzału. Śledczy mają podstawy przypuszczać, że decyzja o użyciu takiej broni została podjęta przez rosyjskich oficerów z pełną świadomością i celowo, aby zabić jak najwięcej pokojowo nastawionych Ukraińców” – cytuje służba prasowa Prokuratora Generalnego.

Jak zauważono, w związku z ostrzałem wszczęto postępowanie karne.

Jak informowaliśmy wcześniej Dmytro Pletenczuk, szef centrum łączności strategicznej Południowych Sił Obronnych Ukrainy, powiedział, że według wstępnych informacji Rosja uderzyła w Odessę rakietą Iskander z ładunkiem kasetowym.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-