Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 131 starć bojowych, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy dokonały 13 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 131 starć bojowych, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy dokonały 13 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin na froncie doszło do 131 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 13 obszarów koncentracji personelu wroga.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

Według raportu wróg łącznie wystrzelił 1 rakietę i dokonał 82 ataki powietrzne, przeprowadził 108 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Welyka Pysariwka obwodu charkowskiego; Leśnictwo Serebriańskie, Biełohoriwka - obwód ługański; Spirne, Wierchnokamiańskie, Siwersk, Hryhoriwka, Ołeksandropil, Oczeretyne, Nowokalinowe, Paraskowiwka, Nowomychajliwka, Wuhledar, Wodjane, Kostyantyniwka, Urożajne, Staromajorske obwodu donieckiego; Robotyne - obwód zaporoski; Krynki, Kostyrka, Berysław, Nowoberysław, Prydniprowske, Weletenske, Kizomys - obwód chersoński.

Ponad 120 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim - nasi żołnierze odparli 6 ataków w rejonie miejscowości: Berestowe w obwodzie charkowskim i Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 18 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Kopanka, Nowoserhijewka obwodu charkowskiego; Makiijewka, Newskie, Leśnictwo Serebriańskie - obwód ługański; Terny obwodu donieckiego.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 29 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Wyimka, Spirne, Iwanowskie, Nowy, Hryhoriwka i Andrijwka obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 55 ataków wroga w rejonach miejscowości: Nowokalinowe, Keramik, Archangielsk, Umańskie, Sokił, Oczeretyne, Kalinowego, Sołowjowe, Nowopokrowske, Nowoseliwka Persza i na zachód od Semeniwki w obwodzie donieckim.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Wodjane, Nowomychajliwka i Urożajne w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował 15 razy się przedrzeć obronę naszych żołnierzy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego okupanci 4 razy atakowali pozycje naszych w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru, 5 razy zaatakował pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości Krynki - obwód chersoński.

Jednocześnie – dodał Sztab Generalny – nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii walki.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 13 obszarów, w których skoncentrowany był personel wroga.

Jednostki żołnierzy rakietowych uszkodziły 1 obszar koncentracji personelu i 1 punkt kontrolny wroga.

Jak podaje Ukrinform, dziś Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ołeksandr Syrski ogłosił, że  sytuacja na linii frontu uległa pogorszeniu. W tym tygodniu na całej linii frontu trwały ciężkie walki.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-