Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 114 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 114 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatniej doby na różnych kierunkach frontu doszło do 114 starć bojowych Sił Obronnych Ukrainy z rosyjskimi najeźdźcami.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku – podaje Ukrinform.

„W ciągu ostatniej doby doszło do 114 starć bojowych. W sumie nieprzyjaciel przeprowadził 4 ataki rakietowe i 75 nalotów, przeprowadził 66 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione” – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

miejscowości obwodu sumskiego; Udy, Lipci, Male Wesele, Pleteniwka, Ochrimiwka, Wodjane, Borowa obwodu charkowskiego; Mykołaiwka, Czasiw Jar, Spirne, Dyliiwka, Wyimka, Kalinowe, Semeniwka, Karliwka, Nowohrodiwka, Jewheniwka, Berdyczi, Ołeksandropil, Archangielskie, Nowokalinowe, Krasnohoriwka, Urożajne obwodu donieckiego; Wodjane, Jelizawetiwka, Antoniwka, Kostyantyniwka, Urożajne, Staromajorske obwodu donieckiego; Robotyne - obwód zaporoski; Kaczkariwka, Iwaniwka - obwód chersoński.

Ponad 110 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim - nasi żołnierze odparli 10 ataków w rejonie miejscowości: Kysliwka, Berestowe w obwodzie charkowskim i Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 20 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Drużelubiwka obwodu charkowskiego; Makiijewka, Leśnictwo Serebriańskie - obwód ługański; Torske, Terny, Zariczne obwodu donieckiego.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 29 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Mykołaiwka, Czasiw Jar, Wyimka, Spirne, Iwanowskie, Nowy, Kliszczijewka obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wybić nasze jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 30 ataków wroga w rejonach miejscowości: Oczeretyne, Umańskie, Newelske, Keramik, Berdyczi i Netajłowe obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Pobieda, Nowomychajliwka, Wodjane, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy ponad 19 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia wróg przy wsparciu lotnictwa podjął 2 nieudane próby ataku na pozycje naszych wojsk w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Jednocześnie w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 3 nieudane ataki na pozycje naszych wojsk. Jednocześnie, jak podkreśla Sztab Generalny, nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają wojskom okupacyjnym straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki.

„W ciągu ostatniej doby Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 2 punkty kontrolne, 8 obszarów koncentracji personelu i 3 przeciwlotnicze kompleksy rakietowe wroga. Jednostki rakietowe uszkodziły 1 punkt kontrolny i 1 obszar koncentracji personelu wroga”  – podsumowały Siły Zbrojne.

Jak podano, straty bojowe wojsk rosyjskich na dzień 25 kwietnia wyniosły 462 tys. 980 osób.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-