Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 104 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 104 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatniej doby na różnych kierunkach doszło do 104 starć bojowych pomiędzy Siłami Obronnymi Ukrainy a rosyjskimi najeźdźcami.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku – podaje Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin doszło do 104 starć bojowych. Ogółem wróg przeprowadził 13 ataków z rakiet i 56 nalotów, przeprowadził 105 ataków rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Niestety w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych zginęli cywile, a ludność została ranna, wiele wieżowców i innych obiektów infrastruktury cywilnej zostało zniszczonych i uszkodzonych” – czytamy w raporcie.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Wesele, Biały Kołodiaź, Wowczańsk, Kyryliwka w obwodzie charkowskim; Leśnictwo Serebriańskie, Biełohoriwka - obwód ługański; Iwaniwskie, Czasiw Jar, Biała Góra, Andrijwka, Jewgienija, Oczeretyne, Berdyczi, Semeniwka, Kalinowe, Wowcze, Ołeksandropil, Archangielskie, Krasnohoriwka, Kostyantyniwka, Staromajorske, Urożajne obwodu donieckiego; Robotyne - obwód zaporoski; Berysław, Olhiwka, Krynky - obwód chersoński.

Ponad 110 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim – nasi żołnierze odparli 1 atak w pobliżu Berestowe w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim - nieprzyjaciel przeprowadził 19 ataków w rejonie leśnictwa serebiańskiego i Newskiego w obwodzie ługańskim oraz miejscowości: Terny i Torske w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 25 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Wyimka, Nowy, Iwanisk, Kliszczijewka obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 27 ataków wroga w rejonach miejscowości: Berdyczi, Sołowjowa, Oczeretyne, Nowokalinowe i Netajłowe obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Nowomychajliwka i Urożajne w obwodzie donieckim, gdzie wróg 21 razy próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel zaatakował pozycje ukraińskich obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. W ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 4 nieudane ataki na pozycje naszych wojsk. Jednocześnie, jak podkreśla Sztab Generalny, nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają wojskom okupacyjnym straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki.

„W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 11 obszarów koncentracji personelu wroga. Ponadto siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 1 kierowany pocisk powietrzny Ch-59 i 3 rozpoznawcze UAV wroga. Jednostki siły rakietowe wyrządziły szkody w 1 obszarze skupienia personelu wroga” – podsumował Sztab Generalny Sił Zbrojnych.

Jak podano, straty bojowe wojsk rosyjskich na dzień 24 kwietnia wyniosły 461 940 osób, w tym 880 – dzień wcześniej.

Siły operacji specjalnych zniszczyły system obrony powietrznej Buk-M1


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-