Polska jest gotowa pomóc Ukrainie w powrocie poborowych – minister

Polska jest gotowa pomóc Ukrainie w powrocie poborowych – minister

Ukrinform
Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jego kraj jest gotowy pomóc Ukrainie w powrocie do domu mężczyzn w wieku poborowym.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformował Reuters.

Polska już wcześniej zaoferowała Ukrainie pomoc w powrocie mężczyzn w wieku poborowym do wypełnienia obywatelskiego obowiązku – poinformował minister w rozmowie z kanałem Polsat News.

„Myślę, że wielu Polaków jest oburzonych, gdy widzą młodych Ukraińców w hotelach i kawiarniach i słyszą, ile wysiłku musimy włożyć, aby pomóc Ukrainie” – powiedział.

Jednocześnie Kosiniak-Kamysz nie podał żadnych szczegółów, w jaki sposób Polska zamierza rozwiązać tę kwestię.

„Każde wsparcie jest możliwe” – powiedział szef MON, odpowiadając na pytanie, jak zareagowałaby Polska, gdyby Kijów poprosił o pomoc w powrocie do domu mężczyzn, których paszporty utraciły ważność.

Według szacunków Eurostatu na początku 2024 r. w krajach UE mieszkało 4,3 mln Ukraińców, z czego około 860 tys. stanowili dorośli mężczyźni. Polska przyznała status tymczasowej ochrony 950 tys. Ukraińców, co jest drugim co do wielkości wskaźnikiem po Niemczech.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-