Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 101 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 101 starć bojowych

Ukrinform
Wróg przeprowadził 5 ataków rakietowych i 77 ataków powietrznych, przeprowadził około 76 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. 

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na porannej konferencji prasowej

– podaje Ukrinform.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Gremiacz w obwodzie czernihowskim; Kupiańsk, Hłuszkiwka, Biełohoriwka -obwód ługański; Iwaniwka, Piwniczne, Oczeretyne, Niu Jork, Nowokalinowe, Berdyczi, Semeniwka, Selidowe, Karliwka, Kostyantyniwka, Nowomychajliwka, Wodjane, Staromajorske, Urożajne, Krasnohoriwka i Pobieda obwodu donieckiego oraz Krynka w obwodzie chersońskim.

Ponad 120 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku kupiańskim – wróg zaatakował nasze pozycje 5 razy w rejonie Berestowe w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim - nieprzyjaciel przeprowadził 19 ataków w rejonie leśnictwa serebiańskiego i miejscowości: Terny i Torske w obwodzie donieckim, Nadia, Nowojehoriwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 21 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Spirne, Iwaniskie, Nowe, Kliszczijewka obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 21 ataków wroga w rejonach miejscowości: Nowobachmutiwka, Berdyczi, Perwomajskie, Oczeretyne, Nowokalinowe, Jasnobrodiwka, Newelske i Netajłowe obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wyprzeć nasze jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Wodjane, Nowomychajliwka i Urożajne, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy ponad 24 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia wróg przy wsparciu lotnictwa pięciokrotnie zaatakował pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Jednocześnie w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 3 nieudane ataki na pozycje naszych żołnierzy w rejonie miejscowości: Krynka w obwodzie chersońskim. Jednocześnie, jak podkreśla Sztab Generalny, nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają wojskom okupacyjnym straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki.

W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 17 obszarów koncentracji personelu i 1 kompleks rakiet wroga.

Jednostki sił rakietowych uszkodziły 1 naziemną stację kontroli UAV, 1 obszar koncentracji broni i sprzętu wojskowego, 2 obszary koncentracji personelu, 1 środek obrony powietrznej i 3 inne ważne obiekty wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-