W najbliższej przyszłości Rosja zintensyfikuje uderzenia i zintensyfikuje działania ofensywne – Instytut Badań nad Wojną

W najbliższej przyszłości Rosja zintensyfikuje uderzenia i zintensyfikuje działania ofensywne – Instytut Badań nad Wojną

Ukrinform
Rosja zamierza zwiększyć swoje ataki na Ukrainę, aby spowodować maksymalne zniszczenia infrastruktury i wsparcia logistycznego sił ukraińskich przed przybyciem pomocy ze Stanów Zjednoczonych.

Tak wynika z raportu Instytutu Badań nad Wojną (ISW), podaje Ukrinform.

ISW przeanalizowało wypowiedzi ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu podczas jego przemówienia na kolegium Ministerstwa Obrony 23 kwietnia, w którym podkreślono ofensywne działania Federacji Rosyjskiej w pobliżu Czasowego Jaru, Awdijiwki i Doniecka oraz zadeklarowano zamiar Rosji zintensyfikowania ataków na ukraińską logistykę.

„Siły rosyjskie prawdopodobnie zintensyfikują trwające operacje ofensywne w nadchodzących tygodniach, aby wykorzystać ukraińskie ograniczenia materialne przed oczekiwanym przybyciem amerykańskiej pomocy w zakresie bezpieczeństwa” – czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków skupienie się Szojgu na operacjach ofensywnych w pobliżu Czasowego Jaru, na zachód od Awdijiwki oraz na zachód i południowy zachód od Doniecka wskazuje, że siły rosyjskie prawdopodobnie zintensyfikują ofensywę w tych obszarach, gdzie siły rosyjskie preferują szersze działania ofensywne

ISW odnotowało również, że 19 kwietnia siły rosyjskie rozpoczęły ciężkie ataki na ukraińską infrastrukturę transportową w obwodzie dniepropietrowskim i mogą mieć zamiar powtórzyć i rozszerzyć te ataki w nadchodzących tygodniach, aby zakłócić ukraińskie lądowe linie komunikacyjne.

Analitycy uważają, że rosyjskie dowództwo wojskowe może mieć nadzieję, że skoordynowane wysiłki w zakresie nakładania się sił ograniczą zdolność Ukrainy do wystarczającej dystrybucji siły roboczej i logistyki w krytycznych obszarach frontu oraz „opóźnią ulepszenie zdolności, które przybędzie wraz z amerykańską pomocą i zapewni bezpieczeństwo siłom ukraińskim. "

Jak podaje Ukrinform, według Sztabu Generalnego Ukrainy straty bojowe wojsk rosyjskich na dzień 24 kwietnia wyniosły 461 940 osób, w tym 880 najeźdźców z dnia poprzedniego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-