Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 86 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 18 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 86 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 18 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia na froncie doszło do 86 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w dwa kompleksy rakiet i 16 obszarów koncentracji personelu wroga.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na porannej odprawie – podaje Ukrinform.

„W ciągu ostatniej doby doszło do 86 starć bojowych. Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w dwa kompleksy rakietowe oraz w 16 obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego wroga. Jednostki sił rakietowych uszkodziły jeden punkt kontrolny, dwa systemy obrony powietrznej i jeden obszar koncentracji personelu rosyjskiego okupanta” – czytamy w komunikacie.

Według raportu, wróg przeprowadził 6 ataków rakietowych i 77 nalotów, przeprowadził 100 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

W nocy rosyjscy najeźdźcy po raz kolejny zaatakowali Ukrainę, wykorzystując 16 bezzałogowych statków powietrznych typu „Shahed”. 15 z tych bojowych UAV zostało zniszczonych przez siły i środki obrony powietrznej Ukrainy.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Złocziw, Wowczańsk, Prykolotne, Derhaczi, Seńkowe w obwodzie charkowskim; Biełohoriwka - obwód ługański; Siwersk, Spirne, Iwaniskie, Niu Jork, Nowokalinowe, Berdyczi, Ołeksandropil, Semeniwka, Ilinka, Netajłowe, Karliwka, Wodjane, Kostyantyniwka, Nowomychajliwka, Urożajne, Staromajorske obwodu donieckiego; Orichiw, Mała Tokmaczka - obwód zaporoski; Nowoberysław, Berysław, Czerwony Majak w obwodzie chersońskim.

Ponad 120 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim – wróg w ciągu ostatniego dnia nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku łymańskim - nieprzyjaciel przeprowadził 19 ataków w rejonie leśnictwa serebiańskiego i miejscowości: Terny i Torske w obwodzie donieckim, Nadia, Nowojehoriwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 3 ataki wroga w pobliżu miejscowości: Terny w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 16 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Zołotariwka, Czasiw Jar, Wyimka, Iwanowskie, Spirne, Kliszczijewka, Andrijwka obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 14 ataków wroga w rejonach miejscowości: Nowobachmutiwka, Semeniwka, Umańskie, Keramik, Berdyczi, Perwomajskie, Oczeretyne, Nowokalinowe, Jasnobrodiwka i Netajłowe obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Wodjane, Heorgijewka, Nowomychajliwka, Mykilske i Urożajne, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy ponad 20 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel trzykrotnie zaatakował pozycje ukraińskich obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. W ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 7 nieudanych ataków na pozycje naszych wojsk. Jednocześnie, jak podkreśla Sztab Generalny, nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają wojskom okupacyjnym straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki.

Jak podaje Ukrinform, całkowite straty bojowe armii rosyjskiej na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. do 22 kwietnia 2024 r. wynoszą około 460 260 osób, w tym ostatniego dnia o 730 osób więcej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-