Siły Powietrzne zestrzeliły 15 z 16 szahedów, które zaatakowały Ukrainę

Siły Powietrzne zestrzeliły 15 z 16 szahedów, które zaatakowały Ukrainę

Ukrinform
W nocy 23 kwietnia 2024 roku Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy zestrzeliły 15 z 16 Szahedów, które zaatakowały Ukrainę.

Poinformowały o tym Siły Powietrzne Ukraińskich Sił Zbrojnych w Telegramie – podaje Ukrinform.

„Jednostki rakiet przeciwlotniczych Sił Powietrznych i mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy odparły dronów w obwodzie mikołajowskim, odeskim, kijowskim i czerkaskim” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że w nocy 23 kwietnia 2024 r. Rosjanie zaatakowali Ukrainę dwoma rakietami balistycznymi Iskander-M z obwodu Białogrodzkiego - Federacja Rosyjska. oraz 16 bezzałogowcami uderzeniowych typu „Shahed-131/136” z Przylądka Czauda (Krym) i obwodu kurskiego - Federacja Rosyjska.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne i środki obrony powietrznej zniszczyły wszystkie cele powietrzne, którymi wróg zaatakował nocą stolicę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-