Budanow: W maju - czerwcu czeka nas trudny okres

Budanow: W maju - czerwcu czeka nas trudny okres

Ukrinform
W maju i czerwcu Ukrainę czeka trudny okres.

Jak podaje Ukrinform, poinformował o tym szef Głównej Dyrekcji Wywiadu Ministerstwa Obrony Narodowej Kyryło Budanow w wywiadzie dla BBC Ukrainian.

„Naszym zdaniem w najbliższej przyszłości czeka nas dość trudna sytuacja. Ale nie jest to katastrofalne, należy to również zrozumieć. Armagedon nie nastąpi, jak wielu zaczyna teraz mówić. Ale od połowy maja pojawią się problemy” – powiedział.

Na pytanie, czy chodzi o front, Budanow odpowiedział: „Też na froncie. To podejście kompleksowe, bo Rosjanie będą stosować podejście kompleksowe. Przeprowadzają skomplikowaną operację. Nie będziemy o tym z Wami długo rozmawiać, ale będzie to trudny okres. Połowa maja, początek czerwca.”

Zdaniem szefa wywiadu wojskowego pogorszy się także wewnętrzna sytuacja polityczna w kraju.

Jak podaje Ukrinform, Instytut Studiów Wojennych (ISW) sugeruje, że w nadchodzących tygodniach wojska rosyjskie mogą zintensyfikować działania ofensywne, ataki rakietowe i drony na Ukrainę, w oczekiwaniu na przybycie pomocy ze Stanów Zjednoczonych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-