Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 85 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 85 starć bojowych

Ukrinform
Według raportu, wróg przeprowadził 4 ataki rakietowe i 45 nalotów, przeprowadził 71 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Charków w obwodzie charkowskim; Newskie, Biełohoriwka - obwód ługański; Terny, Stawki, Torske, Nowosadowe, Jampoliwka, Oczeretyne, Sołowowe, Berdyczi, Stupoczki, Ołeksandropil, Semeniwka, Netajłowe, Kostyantyniwka, Kateryniwka, Antoniwka, Wodjane, Staromajorske, Urożajne obwodu donieckiego; Robotyne - obwód zaporoski; Wesele obwodu chersońskiego.

Ponad 100 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim – wróg w ciągu ostatniego dnia nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku łymańskim - nieprzyjaciel atakował 17 razy pozycje naszych obrońców w pobliżu miejscowości: Terny w obwodzie donieckim i leśnictwa serebiańskiego.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 14 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Wyimka, Bohdaniwka obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 16 ataków wroga w rejonach miejscowości: Oczeretyne, Berdyczi, Umańskie, Jasnobrodiwka, Perwomajskie i Newelske obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości:

Heorgijewka, Wodjane, Nowomychajliwka i Urożajne, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy ponad 23 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel zaatakował 4 razy pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Jednocześnie w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 4 nieudanych ataków na pozycje naszych wojsk.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze w dalszym ciągu aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie sił okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii bitwy.

W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 9 obszarów, w których skoncentrowany był personel, broń i sprzęt wojskowy przeciwnika. Ponadto siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 2 kierowane rakiety powietrzne Ch-59.

Jednostki żołnierzy uszkodziły 1 obszar koncentracji personelu i 1 punkt kontrolny wroga UAV.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-