Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy pięć Szachedów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy pięć Szachedów

zdjęcie
Ukrinform
W nocy 22 kwietnia 2024 roku wróg zaatakował 7 UAV typu Shahed-131/136 z Przylądka Czauda na Krymie i trzema rakietami kierowanymi S-300/S-400 z okupowanego obwodu donieckiego.

Jak poinformował Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

„W wyniku działań bojowych dzisiejszej nocy oddziały mobilnych grup ogniowych Sił Obronnych Ukrainy zniszczyły 5 szturmowych BSP, a około godziny 7:00 – operacyjno-taktyczny BSP Orlan-10” – czytamy w komunikacie.

Wszystkie drony zostały zestrzelone w obwodzie odeskim.

Jak podano, kilka grup wrogich UAV przemieszczało się od Morza Czarnego w kierunku obwodów: odeskiego i mikołajowskiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-