USA mogą w przyszłym tygodniu wysłać pomoc Ukrainie, w tym ATACMS - senator

USA mogą w przyszłym tygodniu wysłać pomoc Ukrainie, w tym ATACMS - senator

Ukrinform
Przewodniczący Komisji Wywiadu Senatu USA Mark Warner powiedział, że USA mogą wysłać Ukrainie pomoc, w tym rakiety dalekiego zasięgu ATACMS, już w przyszłym tygodniu.

Senator powiedział to w programie CBS News – podaje Ukrinform.

„Mam nadzieję, że gdy tylko ta (ustawa – red.) dotrze do prezydenta we wtorek lub środę, te dostawy rozpoczną się natychmiast, z ATACMS-em o większym zasięgu… Mam nadzieję, że kiedy prezydent podpisze (ustawę o pomocy dla Ukrainy – red.), broń ta zostanie przetransportowana na Ukrainę do końca tygodnia” – powiedział Warner.

Dodał, że administracja Bidena miała czas na przygotowanie przesyłki ATACMS w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

„To także jest zapisane w tym projekcie ustawy” – zauważył senator.

Jak informowaliśmy, izba niższa Kongresu USA przyjęła projekt ustawy HR8035 „O dodatkowych środkach na bezpieczeństwo Ukrainy-2024”, który przewiduje ponad 60 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy.

We wtorek Senat rozpatrzy zatwierdzony przez Izbę Reprezentantów projekt ustawy o pomocy dla Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-