Rosjanie zaatakowali powiat nikopolski z artylerii i dronów, są ranni

Rosjanie zaatakowali powiat nikopolski z artylerii i dronów, są ranni

zdjęcie
Ukrinform
W ciągu dnia rosyjscy najeźdźcy osiem razy ostrzeliwali artylerią i dronami powiat nikopolski obwodu dniepropietrowskiego. Ranna została 47-letnia kobieta.

Poinformował o tym w Telegramie, szef Dniepropietrowskiego OWA, Serhij Łysak, podaje Ukrinform.

„Wróg w ciągu dnia atakował powiat nikopolski 8 razy. Wystrzelili pięć  dronów kamikadze, trzykrotnie ostrzelali z artylerii” – napisał.

Zdaniem Łysaka, pod ostrzałem znalazły się powiaty nikopolski, czerwonogrigoriwski, marganiecki i pokrowski.

„47-letnia kobieta została ranna. Otrzymała rany odłamkowe. Obecnie przebywa w szpitalu. Stan pacjentki jest umiarkowany” – czytamy w poście.

Łysak dodał, że uszkodzony został budynek administracyjny, pięć domów prywatnych i osiem budynków gospodarczych.

Jak podawał Ukrinform, w nocy 21 kwietnia wojska rosyjskie trzykrotnie otworzyły ogień z ciężkiej artylerii na teren powiatu nikopolskiego i dwóch innych powiatów obwodu dniepropietrowskiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-