Zełenski: Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć ochronę nieba

Zełenski: Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć ochronę nieba

wideo
Ukrinform
Ukraina robi wszystko, co możliwe, aby zwiększyć ochronę nieba.

Poinformował o tym Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym przesłaniu wideo – podaje Ukrinform, powołując się na stronę internetową szefa Państwa.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Kilka najważniejszych wydarzeń obecnego dnia.

Właśnie ukazał się raport szefa Sztabu - Pana Syrskiego - o najbardziej gorących punktach frontu. Czasiw Jar i inne kluczowe kierunki w obwodzie donieckim: Pokrowski, Kurachowski, a także obwód charkowski - kierunek Kupiański. Nasze pozycje, nasze wyniki. Dziękuję każdemu żołnierzowi, każdemu dowódcy, wszystkim naszym jednostkom frontowym, które są naprawdę bojowe i wytrzymałe. W dniu dzisiejszym Sztab poinformował o zniszczeniu celów na okupowanym terytorium – zrealizowanych operacjach i przygotowaniu planowanych przyszłych operacji. Armia rosyjska musi codziennie ponosić straty i każdy taki dzień – strat rosyjskich – przybliża nas do tak potrzebnego pokoju. Rozmawiałem także z ministrem obrony Umerowem i najważniejsza jest obrona powietrzna. Robimy wszystko, co w naszej mocy, kontaktując się ze wszystkimi możliwymi partnerami w celu zwiększenia ochrony nieba – zwiększenia liczby i jakości systemów obrony powietrznej w rękach naszych żołnierzy. Każdy przywódca i każdy kraj, który w tym pomaga, naprawdę ratuje życie.

I oczywiście kontynuujemy obecnie nasze kontakty ze stroną amerykańską. Na wszystkich właściwych poziomach. Natychmiastowa decyzja Senatu o poparciu pakietu ukraińskiego jest dla nas teraz bardzo ważna. Dlatego na poziomie Kancelarii, na poziomie naszych dyplomatów aktywnie pracujemy nad tym, aby był pozytyw polityczny w postaci szybkiego zatwierdzenia pakietu, a także pozytyw w samym pakiecie – jego prawidłowe wypełnienie , wypełniając dokładnie to, czego oczekują nasi żołnierze na froncie. Tym razem pomiędzy decyzjami politycznymi a faktyczną porażką wroga na froncie, pomiędzy zatwierdzeniem pakietu a siłą naszych ludzi – czas powinien być jak najkrótszy. A pozycja jest dokładnie taka, która może naprawdę zmienić sytuację na linii frontu. Obrona powietrzna pierwszej linii frontu jest potrzebna w taki sam sposób, jak ochrona naszych miast i wsi. Nasze możliwości dalekiego zasięgu. Nasza artyleria. Nasza zdolność do poszerzania przestrzeni naszej kontroli. Teraz ważny jest każdy dzień - ważny w komunikacji, w polityce, w logistyce. Dziękuję także wszystkim naszym przyjaciołom w Stanach Zjednoczonych, każdemu z naszych partnerów na świecie, którzy podobnie jak my na Ukrainie rozumieją wspólne możliwości i wspólne zadania. Musimy wspólnie zastosować wszystkie metody, aby powstrzymać rosyjski terror, ograniczyć potencjał wojenny Rosji i zmusić Putina do przyznania się do oczywistości – do przyznania, że ​​ta wojna nic mu nie da.

Dziękuję wszystkim, którzy są z Ukrainą i na Ukrainie! Dziękuję wszystkim, którzy walczą za nasz kraj i nasz naród, dziękujemy wszystkim, którzy pomagają, dziękujemy wszystkim, którzy pracują na rzecz ukraińskich silnych możliwości i chroniących życie.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-