Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 86 starć bojowych, większość ataków było na kierunku bachmuckim

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 86 starć bojowych, większość ataków było na kierunku bachmuckim

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 86 starć bojowych. Siły Obronne w większości odpierały ataki wroga na kierunku bachmuckim.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

Według raportu wróg łącznie przeprowadził 11 ataków rakietowych i 78 nalotów, przeprowadził 82 ataki z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

„Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych, wśród ludności cywilnej są ranni. Zniszczeniu i uszkodzeniu uległo wiele wieżowców i innych obiektów infrastruktury cywilnej” – podkreślił Sztab Generalny.

Dodaje się, że w nocy rosyjscy okupanci przeprowadzili kolejny zmasowany atak na Ukrainę, wykorzystując różnego rodzaju rakiety manewrujące i bezzałogowe statki powietrzne typu „Shahed”. Szczegóły tego ataku są dopracowywane.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Orliwka w obwodzie sumskim; Wowczańsk, Strilecza, Borowa obwodu charkowskiego; Newski - obwód ługański; Jampoliwka, Niu Jork, Nowokalinowe, Berdyczi, Semeniwka, Netajłowe, Selidowe, Ołeksandropil, Krasnohoriwka, Wodjane, Wuhledar, Urożajne, Staromajorske obwodu donieckiego; Mała Tokmaczka, Robotyne, Nowodaniliwka, Orichiw obwodu zaporoskiego; Krynki, Iwaniwka - obwód chersoński.

Ponad 120 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim – wróg w ciągu ostatniego dnia nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 4 ataki wroga w pobliżu miejscowości: Torskie i Jampoliwka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 25 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Wyimka, Kaliniwka, Nowe, Czasiw Jar, Iwaniskie, Kliszczijewka obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 16 ataków wroga w rejonach miejscowości: Nowokalinowe, Oczeretyne, Berdyczi, Perwomajskie i Newelske obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wybić nasze jednostki z okupowanych linii.

nieckiego, gdzie wróg 20 razy próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Heorgijewka, Kostyantyniwka, Nowomychajliwka, Pobieda i Urożajne, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy ponad 20 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel zaatakował 4 razy pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Jednocześnie w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 11 nieudanych ataków na pozycje naszych wojsk.

„Jednocześnie nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają siły okupacyjne straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki” – podkreślił Sztab Generalny.

W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 9 obszarów, w których skoncentrowany był personel wroga. Ponadto siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 2 kierowane rakiety powietrzne Ch-59.

Jednostki sił rakietowych uszkodziły 1 punkt kontrolny, 2 jednostki artylerii, 1 stację EW, 1 obszar koncentracji personelu i 1 skład amunicji wroga.

Jak podaje Ukrinform, całkowite straty bojowe armii rosyjskiej na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku wynoszą około 456 tys. 960 osób.

Zdjęcie: Scott Peterson/Getty Images


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-