Obrona powietrzna zniszczyła wszystkich 13 „Szachedów”, którymi Rosjanie zaatakowali w nocy

Obrona powietrzna zniszczyła wszystkich 13 „Szachedów”, którymi Rosjanie zaatakowali w nocy

zdjęcie
Ukrinform
Siły obrony powietrznej zniszczyły wszystkie 13 rosyjskich dronów szturmowych typu Shahed-131/136.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Mykoła Oleszczuk.

W nocy 18 kwietnia wróg zaatakował Ukrainę 13 szturmowymi UAV typu Shahed-131/136 z rejonów Primorsko-Achtarsk (RF) i Przylądek Czauda (czasowo okupowany Krym).

Wszystkie 13 dronów zostało zestrzelonych przez przeciwlotnicze jednostki rakietowe Sił Powietrznych i mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy w obwodach chersońskim, dniepropietrowskim, winnickim, połtawskim, chmielnickim, tarnopolskim i iwanofrankowskim.

Jak podaje Ukrinform, w obwodzie iwanofrankowskim celem rosyjskich dronów uderzeniowych  były obiekty infrastruktury krytycznej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-