Zełenski poinformował, że w wyniku ataku rakietowego na Czernihów zginęło 10 osób, a 20 zostało rannych

Zełenski poinformował, że w wyniku ataku rakietowego na Czernihów zginęło 10 osób, a 20 zostało rannych

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Czernihów zginęło 10 osób, a 20 zostało rannych.

Jak donosi Ukrinform, oświadczył to w Telegramie.

„Czernihów. Trwa akcja ratunkowa po rosyjskim ataku rakietowym. Ludzie są pod gruzami. W tej chwili wiemy o około 20 rannych i 10 zabitych. Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół” – powiedział.

Zełenski podkreślił, że liczba zabitych może wzrosnąć.

„A nie doszłoby do tego, gdyby Ukraina otrzymała wystarczającą ilość sprzętu przeciwlotniczego i gdyby determinacja świata w walce z rosyjskim terrorem była wystarczająca” – zauważył prezydent.

Jak zauważył głowa państwa, „terroryści są w stanie zniszczyć życie tylko wtedy, gdy najpierw uda im się zastraszyć tych, którzy są w stanie powstrzymać terror i chronić życie”.

Zełenski podkreślił także: „Liczy się determinacja. Liczy się wsparcie. Wystarczy ukraińskiej determinacji, ale potrzebujemy wystarczającej determinacji ze strony partnerów i wystarczającego wsparcia, które ją odzwierciedli”.

Jak podaje Ukrinform, 17 kwietnia rano Rosjanie wystrzelili trzy rakiety w kierunku Czernihowa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-