Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 68 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 68 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 68 starć bojowych.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

Według raportu, wróg przeprowadził 2 ataki rakietowe i 64 nalotów, przeprowadził 75 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

„Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych, wśród ludności cywilnej są osoby zabici i ranni. Zniszczeniu i uszkodzeniu uległo wiele wieżowców oraz innych obiektów infrastruktury cywilnej” – podkreślił Sztab Generalny

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Popiwka i Wozdwyżenska w obwodzie sumskim; Złocziw, Wesele, Wołochiwka, Hłuszkiwka, Kolisnykiwka, Berestowe obwodu charkowskiego; Biełohoriwka - obwód ługański; Terny, Zariczne, Wierchnokamiańskie, Czasiw Jar, Spirne, Nowokalinowe, Berdyczi, Semeniwka, Perwomajskie, Sołowowe, Biała Góra, Nowobachmutiwka, Ołeksandropil, Antoniwka, Kostyantyniwka, Staromajorske obwodu donieckiego; Mała Tokmaczka, Robotyne - obwód zaporoski; Berysław, Odradokamianka, Kozackie - obwód chersoński.

Ponad 110 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim – wróg w ciągu ostatniego dnia nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku łymańskim - wróg 9 razy zaatakował pozycje naszych obrońców w pobliżu miejscowości: Terny, Torske, Hryhoriwka w obwodzie donieckim i leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 19 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Czasiw Jar, Wyimka, Iwanowskie, Kliszczijewka obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 11 ataków wroga w rejonach miejscowości: Oczeretyne, Nowokalinowe, Berdyczi, Semeniwka, Netajłowe i Perwomajskie obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka i Nowomychajliwka, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy 20 razy.

Na kierunku orichowskim - nieprzyjaciel zaatakował 4 razy pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne i północno-zachodnio Werbowego - obwód zaporoski.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych oddziałów z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Tak więc w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 5 nieudanych ataków na pozycje naszych żołnierzy.

Jednocześnie, jak podkreśla Sztab Generalny, nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie zadają wojskom okupacyjnym straty w sile roboczej i sprzęcie, wyczerpując wroga na całej linii walki. W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 6 obszarów koncentracji personelu i 2 punkty kontrolne wroga.

Jednostki sił rakietowych zadały obrażenia 1 obszarowi koncentracji personelu wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-