W ciągu tygodnia odparto ponad 300 ataków na kierunkach bachmuckim i nowopawłowskim – Sztab Generalny

W ciągu tygodnia odparto ponad 300 ataków na kierunkach bachmuckim i nowopawłowskim – Sztab Generalny

Ukrinform
W ciągu ostatniego tygodnia na froncie doszło do ponad 480 starć bojowych. Większość z nich - na kierunkach bachmuckim i nowopawłowskim, gdzie odparto ponad 300 ataków.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow w programie „Jedyni Nowyny”, przekazuje korespondent Ukrinform.

„W sumie w zeszłym tygodniu doszło do ponad 480 starć bojowych, w ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie wystrzelili 88 rakiet i dokonali ponad 680 nalotów, przeprowadzili ponad 740 ataków z MLRS na pozycje ukraińskich żołnierzy i obiekty infrastruktury cywilnej” – dodał. powiedział rzecznik.

Na kierunku kupiańskim - nasi obrońcy odparli 3 ataki wroga. W zeszłym tygodniu wróg przeprowadził działania ofensywne w rejonie miejscowości: Kysliwka, Iwaniwka w obwodzie charkowskim i Andrijwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli osiem ataków wroga w pobliżu miejscowości: Terny i Torske w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim w ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie przeprowadzili około 170 nieudanych ataków w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Iwanowskie, Wierchnokamiańskie, Czasiw Jar, Wyimka, Rozdoliwka, Nowy, Opytne, Spirne, Niu Jork, Stupoczki Kliszczijewka, Andrijwka obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim - w ciągu ostatniego tygodnia nasi obrońcy odparli 60 ataków wroga w rejonach miejscowości: Berdyczi i Umańskie, Nowokalinowe, Nowobachmutiwka, Keramik, Netajłowe, Perwomajskie i Newelske obwodu donieckiego.

„Na tym kierunku ukraińscy żołnierze zadali wrogowi znaczne straty, zarówno pod względem siły roboczej, jak i ciężkiej broni” – powiedział Kowalow.

Na kierunku nowopawłowskim - w ciągu ostatniego tygodnia Siły Obronne Ukrainy odparły około 160 ataków wroga w tym kierunku. Rosjanie kontynuują działania ofensywne w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Kostyantyniwka, Wodjane, Nowomychajliwka i Urożajne.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 30 ataków Rosjan w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz północno-zachodnie Werbowe i Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - Rosjanie w dalszym ciągu przeprowadzają naloty i ostrzał pozycji Sił Obronnych Ukrainy oraz miejscowości w obwodzie chersońskim i mikołajowskim.

„Również Rosjanie uparcie próbują wybić jednostki ukraińskie z okupowanych przyczółków na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Tutaj Rosjanie w zeszłym tygodniu przeprowadzili 30 nieudanych ataków na pozycje wojsk ukraińskich” – poinformował rzecznik.

Według Kowalowa w zeszłym tygodniu na froncie zginęło 5250 rosyjskich żołnierzy. Ponadto armia rosyjska straciła w tym okresie na Ukrainie 87 czołgów.

„W ciągu ostatniego tygodnia całkowite straty wroga wyniosły: personel – 5250 Rosjan, 87 czołgów, 190 BBM, 196 systemów artyleryjskich, 7 dział przeciwlotniczych, 7 pojazdów obrony powietrznej, 239 dronów poziomu operacyjno-taktycznego, 24 rakiet, 349 pojazdów, 38 jednostek sprzętu specjalnego” – powiedział rzecznik.

Według niego w ciągu ostatniego tygodnia siły i środki Sił Obrony Powietrznej Ukrainy zniszczyły 117 ze 128 rosyjskich dronów szturmowych typu Shahed-136/131.

Kowalow powiedział, że w ciągu tygodnia Siły Zbrojne zestrzeliły także na ukraińskim niebie ponad 100 dronów typu Lancet.

„W ciągu tygodnia lotnictwo Sił Obronnych Ukrainy uderzyło w 79 obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego Rosjan, 1 stanowisko dowodzenia, 1 system artyleryjski, 1 stację EW, 2 naziemne stacje dowodzenia bezzałogowych statków powietrznych i 13 systemów obrony powietrznej wroga” – powiedział rzecznik.

Poinformował, że w ciągu tygodnia jednostki sił rakietowych uszkodziły 18 obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego, 4 stacje EW, 9 systemów obrony powietrznej i systemy obrony powietrznej Rosjan.

Jak podaje Ukrinform, w ciągu ostatniego dnia na froncie doszło do 54 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 22 obszary koncentracji wroga.

Foto: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy / Facebook


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-