Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 16 z 17 Shahedów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 16 z 17 Shahedów

Ukrinform
W nocy 12 kwietnia 2024 roku nieprzyjaciel zaatakował 17 UAV typu „Shahed-131/136” z Przylądka Czauda (Krym) i kierowanym rakietą lotniczą Ch-59 z przestrzeni powietrznej okupowanego obwodu donieckiego.

Jak podaje Ukrinform, Dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowało o tym na Facebooku.

„W wyniku walk przeciwlotniczych 16 szturmowych UAV typu Shahed zostało zestrzelonych przez samoloty Sił Powietrznych i mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy w obwodach mikołajowskim, odeskim, chersońskim, dniepropietrowskim, winnickim i chmielnickim” – czytamy w oświadczeniu.

Jak podawał Ukrinform, rosyjskie wojsko wystrzeliło na terytorium Ukrainy drony kamikadze typu Shahed – w wielu regionach ogłoszono alarm powietrzny.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-