Ukrenergo o zniszczeniu Trypolskiej Elektrociepłowni: wieczorem możliwy deficyt energii, ale ograniczenia nie są jeszcze planowane

Ukrenergo o zniszczeniu Trypolskiej Elektrociepłowni: wieczorem możliwy deficyt energii, ale ograniczenia nie są jeszcze planowane

Ukrinform
W związku ze zniszczeniem Trypolskiej Elektrociepłowni spadła zdolność do pokrycia zużycia energii w szczytowych godzinach wieczornych. W godzinach 19:00 - 22:00 możliwe są niewielkie niedobory.

Służba prasowa PKW „Ukrenergo” poinformowała o tym w komentarzu dladziennikarzy – podaje Ukrinform.

Ukrenergo podkreślił, że utrata Trypolskiej Elektrociepłowni oznacza zmniejszenie wewnętrznych zdolności do pokrycia zużycia w godzinach szczytu.

„Dopóki elektrownie słoneczne pracują – w systemie jest nadwyżka, jest niewielki eksport. W godzinach szczytu wieczornego – od 19:00 do 22:00 – możliwy jest niewielki deficyt” – podała spółka.

Należy zauważyć, że w godzinach wieczornych aktywność wytwarzania energii słonecznej maleje, a krajowe moce produkcyjne nie są wystarczające na pokrycie zużycia i nie ma importu energii elektrycznej w niezbędnych ilościach. W związku z tym może zaistnieć potrzeba skorzystania z pomocy doraźnej z krajów sąsiadujących.

„Jeżeli pojawią się ograniczenia w konsumpcji, poinformujemy Państwa dodatkowo. Na razie będziemy starali się spędzać wieczory bez wprowadzania ograniczeń” – relacjonuje Ukrenergo.

Spółka zauważyła także, że sytuacja w dostawach energii jest najtrudniejsza po ataku w Charkowie. Obiekty energetyczne w regionie ponownie zostały zniszczone. Dodatkowo sytuacja jest nieprzewidywalna z tego punktu widzenia, że ​​Rosjanie nie ustają w próbach odcięcia Charkowa od systemu energetycznego.

„Dlatego trudno przewidzieć, kiedy zostanie to naprawione – zależy to od kolejnych ataków i ich konsekwencji. Na razie obowiązują tam harmonogramy ograniczeń awaryjnych i w takim czy innym zakresie będą obowiązywać” – dodał Ukrenergo.

Jak podawał Ukrinform, w wyniku rosyjskiego ataku w nocy 11 kwietnia uszkodzone zostały podstacje PKW „Ukrenergo” i elektrownie w pięciu obwodach. W szczególności uszkodzone zostało wyposażenie dwóch elektrociepłowni DTEK. W obwodzie kijowskim zniszczono trypolską elektrociepłownię.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-