W wyniku rosyjskiego ataku uszkodzone zostały obiekty energetyczne w pięciu regionach – Ukrenergo

W wyniku rosyjskiego ataku uszkodzone zostały obiekty energetyczne w pięciu regionach – Ukrenergo

Ukrinform
W nocy 11 kwietnia w wyniku rosyjskiego ataku uszkodzono podstacje PKW „Ukrenergo” i elektrownie w pięciu obwodach.

Jak podaje Ukrinform, Ukrenergo ogłosiło to na Facebooku.

„Rosjanie przeprowadzili nowy zmasowany atak na obiekty infrastruktury energetycznej. Wrogie rakiety i drony uszkodziły podstacje i obiekty generacyjne Ukrenergo w obwodach odeskim, charkowskim, zaporoskim, lwowskim i kijowskim” – czytamy w komunikacie.

W obwodzie charkowskim od godziny 6:31 wprowadzono wyłączenia awaryjne. W pozostałych regionach nie ma obecnie żadnych ograniczeń w dostawie prądu.

Jak podano, Obrona Powietrzna zniszczyła 57 celów powietrznych z 82 wystrzelonych w nocy i rano: 18 rakiet i 39 dronów szturmowych.

Ponadto, jak poinformowała służba prasowa firmy DTEK, w wyniku rosyjskiego ataku uszkodzone zostały dwie elektrownie cieplne DTEK. W nocy 11 kwietnia Rosjanie zaatakowali dwa TPP spółki „DTEK Energo”, wyposażenie stacji zostało poważnie uszkodzone.

„Dzisiaj, 11 kwietnia, w wyniku ostrzału uszkodzone zostały dwie elektrownie cieplne DTEK Energo. Według wstępnych informacji nie było ofiar. Sprzęt przedsiębiorstw został poważnie uszkodzony” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że od początku inwazji na pełną skalę elektrownie cieplne DTEK Energo zostały ostrzelane prawie 170 razy.

Jak informowaliśmy, od 22 marca Rosjanie rozpoczęli nową serię masowych ataków na infrastrukturę energetyczną Ukrainy. W wyniku ataków uszkodzono podstacje wysokiego napięcia, elektrociepłownie, trafostacje i Dniepropietrowską Hydro Elektrownię.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-