Rosja wystrzeliła na Ukrainę 40 rakiet i około 40 dronów szturmowych – Zełenski

Rosja wystrzeliła na Ukrainę 40 rakiet i około 40 dronów szturmowych – Zełenski

Ukrinform
W nocy i nad ranem Rosja wystrzeliła na Ukrainę 40 rakiet i około 40 dronów szturmowych, część z nich została zestrzelona przez obronę powietrzną.

Jak podaje Ukrinform, Zełenski napisał o tym na Facebooku.

„Jestem wdzięczny wszystkim, którzy obecnie eliminują skutki rosyjskiego ataku i każdemu żołnierzowi naszych Sił Obrony Powietrznej, który pełnił nocną służbę. Ponad 40 rakiet i około 40 dronów szturmowych. Część rakiet i „szachedów” została zestrzelona. Niestety tylko część” – powiedział Zełenski.

Według niego rosyjscy terroryści po raz kolejny zaatakowali obiekty infrastruktury krytycznej. Doszło do kolejnego ohydnego ataku rakietowego na Charków i obwód charkowski. Celem ataków były także obiekty w innych obwodach: kijowskim, odeskim, zaporoskim i lwowskim.

„Każdy z naszych sąsiadów w Europie, każdy z naszych pozostałych partnerów widzi, jak krytyczne jest zapotrzebowanie Ukrainy na obronę powietrzną. Właśnie tu i teraz, właśnie dzięki naszej zdolności do pokonania rosyjskiego terroru, świat może udowodnić, że wszyscy w równym stopniu postrzegają terror jako zbrodnię. Jeśli Rosji będzie wolno to nadal robić, jeśli rosyjskie rakiety i „szachedy” uderzą nie tylko w Ukrainę, ale także w determinację jej partnerów, będzie to globalna walka z terrorem. Potrzebujemy obrony powietrznej i innego wsparcia obronnego, a nie przymykania oczu i długich dyskusji” – podkreślił Zełenski.

Podziękował wszystkim na świecie, którzy „naprawdę skutecznie wspierają naszą ukraińską walkę o życie”.

„Dziękuję wszystkim przywódcom, którzy nie będą milczeć, którzy nadal będą nam pomagać i potępiać rosyjski terror” – podkreślił Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, w nocy rosyjska armia zaatakowała infrastrukturę energetyczną  w obwodach charkowskim, zaporoskim, lwowskim i kijowskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-