Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 83 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 83 starć bojowych

Ukrinform
Według raportu, wróg przeprowadził 11 ataków rakietowych i 108 nalotów, przeprowadził 149 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

W nocy rosyjscy najeźdźcy po raz kolejny zaatakowali Ukrainę, wykorzystując 17 bezzałogowych statków powietrznych typu „Shahed”. 14 z tych dronów szturmowych zostało zniszczonych przez siły i środki obrony powietrznej Ukrainy.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Charków, Potychonowe, Czajkiwka, Hłyboke, Iwaniwka, Borowa w obwodzie charkowskim; Nowoseliwskie, Twerdochlibowe - obwód ługański; Jampoliwka, Torske, Wierchnokamiańskie, Czasiw Jar, Spirne, Kostyantyniwka, Biała Góra, Drużba, Kaliniwka, Semeniwka, Nowobachmutiwka, Berdyczi, Netajłowe, Jasnobrodiwka, Karliwka, Krasnohoriwka, Nowomychajliwka, Wodjane, Jelizawetiwka, Antoniwka, Kostyantyniwka, Urożajne, Staromajorske obwodu donieckiego; Robotyne - obwód zaporoski; Berysław - obwód chersoński.

Ponad 110 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim - nasi obrońcy odparli 3 ataki wroga w rejonie miejscowości: Kysliwka, Iwaniwka w obwodzie charkowskim i Andrijwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 3 ataki wroga w pobliżu miejscowości: Terny w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 29 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Wierchnokamiańskie, Czasiw Jar, Wyimka, Rozdoliwka, Nowy, Kliszczijewka, Andrijwka obwodu donieckiego, , gdzie wróg próbował wybić nasze jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 14 ataków wroga w rejonach miejscowości: Berdyczi i Umańskie w obwodzie donieckim.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Wodjane, Nowomychajliwka i Urożajne, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych żołnierzy 28 razy.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego dnia wróg przy wsparciu lotnictwa podjął 4 nieudane próby ataku na pozycje naszych wojsk w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim oraz Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Jednocześnie w ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 1 nieudany atak na pozycje naszych wojsk.

Jednocześnie nasi żołnierze w dalszym ciągu aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii bitwy.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 15 obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego, 2 kompleksy rakietowe wroga.

Jednostki wojsk rakietowych uszkodziły 1 obszar koncentracji personelu i 3 środki obrony przeciwlotniczej okupantów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-