Wzmocnienie obrony przeciwlotniczej i walka z nośnikami bomb: Spotkanie Zełenskiego w Charkowie

Wzmocnienie obrony przeciwlotniczej i walka z nośnikami bomb: Spotkanie Zełenskiego w Charkowie

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski odbył naradę w Charkowie, podczas którego omówiono wzmocnienie obrony powietrznej i metody zwalczania nośników kierowanych bomb lotniczych.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta, podaje Ukrinform.

„Organizacja nowego planu ochrony powietrznej Charkowa jest obecnie jedną z najpilniejszych kwestii. Planowane jest zaangażowanie dodatkowego sprzętu przeciwlotniczego. Głowa państwa omówił tę możliwość z dowódcą Sił Powietrznych RP Sił Zbrojnych Ukrainy Mykołą Oleszczuk” – czytamy w komunikacie.

Ponadto szef charkowskiej OVA Oleg Siniehubow, Minister Energii Herman Hałuszczenko i Prezes Zarządu PKW „Ukrenergo” Wołodymyr Kudrycki złożyli Prezydentowi raport o konsekwencjach rosyjskiego ostrzału dla obiektów energetycznych i aktualnej sytuacji w zakresie dostaw energii elektrycznej.

Uczestnicy spotkania uzgodnili plany przywrócenia produkcji energii i budowy struktur obrony kapitału.

Podczas spotkania poruszono także najważniejsze dla regionu kwestie społeczne. Szef charkowskiej OVA i minister edukacji Oksen Lisowy rozmawiali o organizacji zajęć offline w niektórych dzielnicach Charkowa w nowym roku akademickim. Zaznacza się, że środki na budowę szkolnych schronów i zakup transportu – dowóz do szkół, znajdują się w budżecie państwa.

Jak podał Ukrinform, podczas podróży roboczej do obwodu charkowskiego Prezydent zapoznał się z procesem budowy obiektów obronnych i fortyfikacji w pobliżu granicy z Rosją.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-