W nocy siły obrony powietrznej zniszczyły 14 z 17 szahedów

W nocy siły obrony powietrznej zniszczyły 14 z 17 szahedów

Ukrinform
W nocy 10 kwietnia Siły Obronne Ukrainy zniszczyły 14 wrogich dronów szturmowych Shahed.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

W nocy 10 kwietnia Rosjanie zaatakowali Ukrainę za pomocą 17 UAV szturmowych Shahed-131/136 z Przylądka Czauda, ​​dwóch rakiet manewrujących Iskander-K i jednej rakiety balistycznej Iskander-M z tymczasowo okupowanego Krymu.

Jednostki rakiet przeciwlotniczych Sił Powietrznych i mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy odpowiedziały obroną. W obwodzie mikołajowskim i odeskim zestrzelono łącznie 14 dronów.

Ponadto we wtorek 9 kwietnia około godziny 20:00 zniszczone zostały dwie rakiety powietrzne kierowane Ch-59, którymi wróg zaatakował Odessę.

Jak podał Ukrinform, 10 kwietnia rano Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy powiadomiły, że grupa rosyjskich dronów szturmowych przemieszcza się znad Morza Czarnego w kierunku obwodu odeskiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-