Maksymalna uwaga dla Charkowa: sytuacja energetyczna, wsparcie ludzi i przedsiębiorstw – Zełenski

Maksymalna uwaga dla Charkowa: sytuacja energetyczna, wsparcie ludzi i przedsiębiorstw – Zełenski

wideo
Ukrinform
Najwięcej uwagi poświęca się obecnie Charkowowi – sytuacji energetycznej, wsparciu ludzi i przedsiębiorstw.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o tym w przesłaniu wideo – podaje Ukrinform.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Drogie Ukrainki, Ukraińcy!

Krótko o tym dniu.

Charkowowi poświęca się obecnie najwięcej uwagi: sytuacji energetycznej, wsparciu ludzi i przedsiębiorstw w mieście i regionie. Maksymalny opór wobec rosyjskich planów dla Charkowa – współpracujemy z partnerami w celu wzmocnienia obrony powietrznej. Odbyłem dziś Stawkę, której głównym tematem był Charków i region. Mówił zarówno Naczelny Dowódca, jak i Dowódca Sił Powietrznych. Oczywiście zwracamy uwagę na wszystkie inne obszary ochrony naszego państwa i narodu. Dziękuję każdemu żołnierzowi i dowódcy, który robi wszystko, co w jego mocy, aby nasze pozycje były teraz mocne, aby nawet przy braku amunicji nasze jednostki mogły zniszczyć okupanta. I z tego punktu widzenia kluczowa jest produkcja dronów, ich dostawa, uczciwa i terminowa logistyka. Nasza armia powinna być tak zaawansowana technologicznie, jak to tylko możliwe. I każdy, kto dla tego pracuje, robi wielką rzecz dla Ukrainy. Szef sztabu na Stawce meldował o całym froncie, w krytycznych obszarach. Jest jasno określone, jak postępować.

Drugie. Odbyłem spotkanie z urzędnikami państwowymi i zespołem Urzędu na temat możliwości wsparcia Charkowa, innych miast i gmin regionu już teraz. Wspieranie społecznie, wspieranie ekonomicznie. Czekam na szczegółowe i szybkie propozycje ze strony urzędników państwowych. Dziś pojawił się raport o naszej możliwości ograniczenia deficytu energii elektrycznej w Charkowie i o stanie całego systemu energetycznego. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom energetycznym, każdej ekipie remontowej. Wszyscy, którzy przywracają system, sieci, normalne zaopatrzenie ludzi, naprawdę dobrze się spisali. Jestem wdzięczny każdemu.

Trzecie. Nasza działalność w zakresie polityki zagranicznej na ten tydzień oraz osobne wydarzenia w maju i czerwcu. Już teraz rozmawialiśmy o przygotowaniach – dodamy Ukrainie sił. Trwają prace zarówno nad nowymi pakietami obronnymi, jak i nad nowymi krokami wywarcia presji na Rosję.

W tej chwili w naszym mieście Biłopole w obwodzie sumskim trwa akcja ratunkowa po rosyjskim ataku bombą kierowaną – w samym centrum miasta. Budynki miejskie są bardzo zniszczone, są też ranni ludzie. Na chwilę obecną wiadomo o jednej zmarłej osobie. Moje kondolencje. Potrzebujemy więcej możliwości, aby w odpowiedzi uderzyć w państwo terrorystyczne – możliwości militarnych, sankcji, możliwości gospodarczych, prawnych i innych. Okupant nie zrozumie niczego innego. Tylko siła, tylko własne, rosyjskie straty. I musimy o to zadbać – wszyscy na świecie, którzy naprawdę cenią pokój i szukają pokoju.

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają! Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w bitwie, na stanowiskach bojowych, na misjach bojowych! Dziękujemy wszystkim, którzy obecnie przygotowują się do służby w Siłach Obronnych. Dziękuję wszystkim, którzy pracują na rzecz siły Ukrainy.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-