W nocy obrona powietrzna zniszczyła wszystkie 20 Szachedy

W nocy obrona powietrzna zniszczyła wszystkie 20 Szachedy

Ukrinform
Zeszłej nocy siły obrony powietrznej wszystkie 20 Szachedy, które zaatakowały Ukrainę.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

„W nocy z 9 kwietnia 2024 roku rosyjscy okupanci zaatakowali 20 UAV szturmowymi typu Shahed-131/136 z Przylądka Czauda – Krym, Primorsko-Achtarsk – Rosja, a także czterema rakietami kierowanymi S-300 z okupowanego obwodu donieckiego” – głosi komunikat.

W odparciu ataku powietrznego brały udział samoloty myśliwskie, jednostki rakiet przeciwlotniczych i WS Sił Powietrznych, mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy. W wyniku walk przeciwlotniczych wszystkich 20 „Szachedy” zostały zestrzelone w obwodzie odeskim, mikołajowskim, chersońskim, dniepropietrowskim, połtawskim, winnickim i lwowskim.

Jak donosi Ukrinform, zeszłej nocy kilka grup bojowych UAV zaatakowało zachodnie obwody Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-