Dmytro Kuleba skoordynował z David Cameronem kroki mające na celu znalezienie i dostarczenie Ukrainie dodatkowych systemów obrony powietrznej

Dmytro Kuleba skoordynował z David Cameronem kroki mające na celu znalezienie i dostarczenie Ukrainie dodatkowych systemów obrony powietrznej

Ukrinform
Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Wielkiej Brytanii Dmytro Kuleba i David Cameron skoordynowali kolejne kroki w celu znalezienia i dostarczenia dodatkowych systemów obrony powietrznej.

Szef ukraińskiej dyplomacji ogłosił to w serwisie społecznościowym X – podaje Ukrinform.

„Rozmawiałem z Davidem Cameronem. Kontynuując w zeszłym tygodniu rozmowy w kwaterze głównej NATO, koordynowaliśmy kolejne kroki dotyczące poszukiwania i dostarczenia Ukrainie dodatkowych systemów obrony powietrznej, przede wszystkim Patriota. Doceniam proaktywne podejście Davida ukierunkowane na realizację zadań” David – zauważył Dmytro Kuleba.

Jak informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu w Brukseli odbyło się posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej na szczeblu ministrów spraw zagranicznych. Jednym z głównych tematów spotkania była pomoc wojskowa dla Ukrainy. W czwartek odbyło się także spotkanie w formacie Rady Ukraina-NATO z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych Dmytro Kuleby.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-