Instytut Badań nad Wojną (ISW): Uszkodzenia rafinerii w Tatarstanie to punkt zwrotny w zdolnościach Ukrainy do uderzenia na tyły Rosji

Instytut Badań nad Wojną (ISW): Uszkodzenia rafinerii w Tatarstanie to punkt zwrotny w zdolnościach Ukrainy do uderzenia na tyły Rosji

Ukrinform
Niedawny atak Ukrainy na rosyjską infrastrukturę rafinacji ropy naftowej w Tatarstanie, ponad 1200 kilometrów od granicy z Ukrainą, pokazał nową strategię Ukrainy polegającą na uderzeniu na tyły Rosji.

Jak podaje Ukrinform, wynika to z raportu Instytutu Badań nad Wojną (ISW).

Amerykańscy analitycy, powołując się na dane agencji Reuters, zauważają, że uderzenie ukraińskiego drona w trzecią co do wielkości rafinerię ropy naftowej w Tatarstanie w Rosji uszkodziło główną instalację, która odpowiada za około połowę przerobu ropy w tym zakładzie. Reuters, powołując się na własne źródła, zauważył również, że ciągłe ataki ukraińskich dronów na rosyjskie rafinerie doprowadziły do ​​zamknięcia około 14% wszystkich rosyjskich mocy produkcyjnych w zakresie rafinacji ropy.

„Naloty z 2 kwietnia są pierwszymi ukraińskimi uderzeniami na Tatarstan, a odległość celów od granic Ukrainy stanowi znaczące przełamanie wykazanej przez Ukrainę zdolności do uderzania na duże odległości w głębi rosyjskich tyłów. Według ISW takie ukraińskie uderzenia są niezbędnym elementem ukraińskiej kampanii mającej na celu użycie asymetrycznych środków w celu degradacji gałęzi przemysłu zaopatrujących i wspierających armię rosyjską” – podsumowuje raport.

Jak podaje Ukrinform, nocna „bawełna” w rafinerii w Tatarstanie to wspólne działanie SBU i rządu państwa. Ukraiński dron dalekiego zasięgu uderzył w zakład pierwotnej przeróbki ropy naftowej rafinerii w Niżniokamsku, po czym wybuchł tam pożar.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-