Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 75 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 13 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 75 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 13 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 75 starć bojowych. Lotnictwo Sił Zbrojnych przeprowadziło 13 ataków na obszary, w których skoncentrowany był personel wroga.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

W sumie, według raportu, wróg przeprowadził 2 ataki rakietowe i 78 nalotów, przeprowadził 66 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione.

„W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety są ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej. Zniszczeniu i uszkodzeniu uległo wiele wieżowców i innych obiektów infrastruktury cywilnej” – podkreśla Sztab Generalny.

Jednocześnie odnotowuje się, że w nocy 3 kwietnia rosyjscy najeźdźcy po raz kolejny zaatakowali Ukrainę, wykorzystując 4 UAV typu „Shahed”. 4 UAV zostały zniszczone przez siły i środki obrony powietrznej Ukrainy.

W ciągu ostatniego dnia naloty dotknęły następujące miejscowości:

Wolfyne , Ołeksandriwka, Nowoselyca, Krasnopillia w obwodzie sumskim; Synkiwka, Lipce - obwód charkowski; Biełohoriwka, Wierchnokamiańskie - obwód ługański; Terny, Jampoliwka, Hryhoriwka, Stupoczky, Berdyczi, Kurdiumiwka, Nowobachmutiwka, Semeniwka, Karliwka, Krasnohoriwka, Ołeksandropil, Wodjane, Wuhledar obwodu donieckiego; Robotyne, Mała Tokmaczka - obwód zaporoski.

Ponad 110 miejscowości: w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim - nasi obrońcy odparli 1 atak w rejonie miejscowości: Synkiwka obwodu charkowskiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 10 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Terna w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 6 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Spirne i Kliszczijewka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku awdijewskim - nasi obrońcy odparli 14 ataków wroga w rejonach miejscowości: Perwomajskie i Newelske obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wybić nasze jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Urożajne i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie wróg 24 razy próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku orichowskim - nieprzyjaciel zaatakował 4 razy pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim i Robotyne oraz północno-zachodnio Werbowe obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. W ciągu ostatniego dnia 8 razy zaatakował pozycje naszych żołnierzy.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 1 kompleks rakiet przeciwlotniczych i 13 obszarów, w których skoncentrowany był personel wroga.

Jednostki sił rakietowych uszkodziły 6 obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego wroga, 8 systemów artyleryjskich, 1 broń przeciwpancerną i 1 system strzelania.

Jak podał Ukrinform, w marcu Siły Obronne zniszczyły rekordową od początku inwazji na pełną skalę liczbę rosyjskich systemów artyleryjskich – 976.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-