Obrona powietrzna zniszczyła wszystkie cztery „Szachedy”, którymi Rosja zaatakowała w nocy Ukrainę

Obrona powietrzna zniszczyła wszystkie cztery „Szachedy”, którymi Rosja zaatakowała w nocy Ukrainę

Ukrinform
W nocy 3 kwietnia wróg uderzył w obwód doniecki trzema rakietami kierowanymi S-300, a także użył 4 UAV Shahed-136/131. Wszystkie drony zostały zniszczone przez siły obrony powietrznej.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„W nocy 3 kwietnia 2024 roku nieprzyjaciel uderzył w obwód doniecki trzema rakietami kierowanymi S-300, a także użył 4 bezzałogowych statków powietrznych Shahed-136/131 z obwodu primorsko-achtarskiego Federacji Rosyjskiej” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie dodaje się, że „Szachedy” zostały zniszczone przez oddziały mobilnych grup ogniowych Sił Obronnych Ukrainy w obwodach chmielnickim, żytomierskim, kirowogradzkim i czerkaskim.

Jak podał Ukrinform, w marcu Siły Obronne zniszczyły rekordową od początku inwazji na pełną skalę liczbę rosyjskich systemów artyleryjskich – 976.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-