W ciągu tygodnia na froncie doszło do ponad 450 starć wojskowych

W ciągu tygodnia na froncie doszło do ponad 450 starć wojskowych

Ukrinform
W zeszłym tygodniu na froncie doszło do ponad 450 starć bojowych, wróg wystrzelił 114 rakiety i dokonał ponad 560 nalotów.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow na antenie programu „Jedyny Nowyny” – podaje Ukrinform.

„W zeszłym tygodniu miało miejsce ponad 450 starć bojowych. Ponadto wróg wystrzelił 114 rakiet i dokonał ponad 560 nalotów, przeprowadził ponad 750 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obiekty infrastruktury cywilnej” – powiedział Kowalow.

Na kierunku kupiańskim - w ciągu tygodnia rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili działania ofensywne w rejonie Iwanówki w obwodzie charkowskim. Na tym kierunku żołnierze ukraińscy odparli dwa ataki wroga.

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 3 ataki wroga w pobliżu miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Terny, Jampoliwka, Wesele i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły ataków wroga w pobliżu miejscowości: Bohdaniwka, Czasiw Jar, Iwanowskie i Kliszczijewka oraz Andrijwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne Ukrainy odparły około 46 ataków wroga.

Na kierunku awdijewskim w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli ponad 85 szturmów na pozycje wojsk ukraińskich w rejonach miejscowości: Berdyczi, Umańskie, Semeniwka, Tonenke i Perwomajskie i Newelske obwodu donieckiego.

Na kierunku nowopawłowskim - rosyjscy najeźdźcy kontynuują działania ofensywne w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Pobieda i Nowomychajliwka, Wodjane i Urożajne w obwodzie donieckim, gdzie Siły Obronne odparły w ciągu ostatniego tygodnia około 180 nieudanych ataków wroga.

Na kierunku orichowskim - W ciągu tygodnia jednostki ukraińskie odparły 34 ataki rosyjskich okupantów.

Na kierunku chersońskim - rosyjscy najeźdźcy koncentrują swoje główne wysiłki na wprowadzeniu obrony, ulepszeniu zapór minowych i wybuchowych oraz sposobach wsparcia logistycznego. Rosyjskie wojsko w dalszym ciągu przeprowadza naloty i ostrzał artyleryjski na pozycje ukraińskich miast i osiedli w obwodzie chersońskim i mikołajowskim.

Rosyjscy okupanci próbowali także wyprzeć jednostki ukraińskie z okupowanych przyczółków na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Na tym kierunku w ciągu ostatniego tygodnia rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili ponad 13 nieudanych ataków na pozycje Sił Obronnych Ukrainy – poinformował rzecznik.

Foto: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy / Facebook


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-