Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 71 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 71 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatniej doby na różnych obszarach frontu doszło do 71 starć bojowych pomiędzy Siłami Obronnymi Ukrainy a rosyjskimi najeźdźcami.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku – podaje Ukrinform.

„Ogółem wróg przeprowadził 8 ataków z rakiet i 93 naloty, przeprowadził 126 ataków rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione” – czytamy w komunikacie.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Popiwka w obwodzie czernihowskim; Seredyna-Buda, Łuhiwka - obwód sumski; Kozacza Łopań, Wowczańsk, Ochrimiwka, Kupiańsk, Sadow, Tabajwka, Czerneszczyna obwodu charkowskiego; Stelmachiwka, Biełohoriwka - obwód ługański; Piszczane, Terny, Spirne, Czasiw Jar, Iwaniskie, Ołeksandropil, Umańskie, Jasnobrodiwka, Nowobachmutiwka, Nowoseliwka Persza, Karliwka, Orliwka, Oczeretyne, Wodjane, Nowomychajliwka, Urożajne, Zolota Niwa obwodu donieckiego; Mała Tokmaczka, Robotyne z obwodu zaporoskiego, Mykilske z obwodu chersońskiego.

Około 120 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropietrowskim, chersońskim i mikołowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz” sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” wróg nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku łymańskim nasi żołnierze odparli 9 ataków wroga w pobliżu miejscowości: Terny w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 18 ataków wroga w pobliżu miejscowości: osiedli Biełohoriwka w obwodzie ługańskim; Spirne, Iwano-Darjiwka, Bohdaniwka, Iwanowskie, Kliszczijewka, Czasiw Jar obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” nasi obrońcy odparli 10 ataków wroga w rejonach miejscowości: Berdyczi i Perwomajskie obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wybić nasze jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku nowopawłowskim - siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Wielka Nowosiłka i Urożajne, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie wróg 25 razy próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku orichowskim - nieprzyjaciel zaatakował 4 razy pozycje naszych obrońców w rejonie miejscowości: Staromajorske w obwodzie donieckim i północno-zachodnio Werbowe obwodu zaporoskiego.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” wróg nie rezygnuje z zamiaru wybicia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. W ciągu ostatniego dnia 4 razy zaatakował pozycje naszych żołnierzy.

W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 1 stanowisko dowodzenia i 7 obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego wroga.

Jednostki sił rakietowych uszkodziły 1 naziemne stanowisko dowodzenia BSP, 1 urządzenie obrony przeciwlotniczej, 2 stanowiska EW, 1 skład amunicji i 1 obszar koncentracji personelu wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-