Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy dziewięć z dziesięciu Szahedów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy dziewięć z dziesięciu Szahedów

Ukrinform
W nocy 2 kwietnia jednostki mobilnych grup ogniowych Sił Obronnych Ukrainy zniszczyły dziewięć z dziesięciu wrogich dronów typu Shahed-136/131.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

Według niego Rosjanie zaatakowali rakietą powietrzną kierowaną Ch-59 z przestrzeni powietrznej tymczasowo zajętej części obwodu zaporoskiego, a także dziesięcioma dronami szturmowymi z Przylądka Czauda (czasowo okupowany Krym ).

Jednostki mobilnych grup ogniowych Sił Obronnych zniszczyły dziewięć Shahed-136/131 w obwodzie dniepropietrowskim.

Jak podaje Ukrinform,  w nocy w wyniku ataku dronów  uszkodzony został obiekt infrastruktury energetycznej w obwodzie kirowogradzkim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-