Szmyhal: Uszkodzenia infrastruktury energetycznej w wyniku nocnego ataku odnotowano w sześciu obwodach

Szmyhal: Uszkodzenia infrastruktury energetycznej w wyniku nocnego ataku odnotowano w sześciu obwodach

Ukrinform
W wyniku ataku rakietowego doszło do uszkodzeń infrastruktury energetycznej w obwodach dniepropietrowskim, winnickim, iwanofrankowskim, lwowskim, czerkaskim i czerniowieckim.

Jak donosi Ukrinform, premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział to w Telegramie.

„Tej nocy Rosja kontynuowała swoje barbarzyńskie ataki na ukraiński system energetyczny. Doszło do uszkodzeń infrastruktury energetycznej w obwodach dniepropietrowskim, winnickim, iwanofrankowskim, lwowskim, czerkaskim i czerniowieckim” – powiedział Szmyhal.

Dodał, że w niektórych regionach zastosowano wyłączenia awaryjne.

„Ukraina potrzebuje więcej systemów obrony powietrznej, aby zabezpieczyć infrastrukturę krytyczną i chronić ludność. To jest główny temat rozmów z naszymi partnerami międzynarodowymi” – podkreślił premier.

Jak podawał Ukrinform, 29 marca w nocy i o poranku Rosjanie zaatakowali 10 obwodów Ukrainy, uszkodzona została infrastruktura energetyczna, obiekty cywilne i domy prywatne, są też ofiary śmiertelne.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-