W rosyjskich pseudowyborach prezydenckich żadnej legitymizacji nie ma i nie może być – Zełenski

W rosyjskich pseudowyborach prezydenckich żadnej legitymizacji nie ma i nie może być – Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że ​​nie ma i nie może być legitymizacji tzw. wyborów prezydenckich w Federacji Rosyjskiej, których ostatni dzień przypada w niedzielę.

Poinformował o tym w swoim przemówieniu szef państwa ukraińskiego – podaje korespondent Ukrinform.

„W dzisiejszych czasach rosyjski dyktator (Władimir Putin – red.) imituje kolejne wybory. Dla każdego na świecie jest jasne, że postać ta, jak to często bywa w historii, ma po prostu dość władzy i robi wszystko, aby rządzić wiecznie Ta symulacja wyborów nie ma i nie może mieć legitymizacji” – stwierdził Zełenski.

Według niego nie ma takiego zła, którego Putin by nie popełnił w celu rozszerzenia swojej osobistej władzy.

„I nie ma na świecie nikogo, kto byłby od tego odporny. Dziękuję każdemu państwu, każdemu przywódcy, wszystkim organizacjom międzynarodowym, które nazywają i będą nazywać te rzeczy po imieniu. Wszystko, co Rosja robi na okupowanym terytorium Ukrainy, jest zbrodnią. Za wszystko, czego w tej wojnie dokonali rosyjscy mordercy w imię dożywotniej władzy Putina, należy się sprawiedliwa kara” – powiedział szef państwa ukraińskiego.

Zełenski zauważył, że Putin najbardziej boi się tylko jednego – sprawiedliwości.

„Ta postać powinna trafić do Hagi – dokładnie to musimy zapewnić. Wszyscy na świecie, którzy cenią życie i przyzwoitość” – uważa Zełenski.

Jest przekonany, że to właśnie obrona Ukrainy w tej wojnie zadecyduje teraz, czy Putinowi uda się rozszerzyć strefę ruin w Europie i na świecie. „Zatrzymanie tego teraz jest najbardziej korzystne dla wszystkich” – powiedział ukraiński prezydent.

Jak informowaliśmy, w Federacji Rosyjskiej w ostatnim dniu głosowania w tzw. wyborach, począwszy od wschodnich obwodów kraju i za granicą, aktywnie toczy się akcja „Południe przeciwko Putinowi”, którą zapowiadała opozycja: osoby sprzeciwiające się władzom Kremla przychodzą do lokali wyborczych do godziny 12:00 czasu lokalnego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-