GUR potwierdziła zniszczenie rosyjskiego statku „Serhij Kotow”

GUR potwierdziła zniszczenie rosyjskiego statku „Serhij Kotow”

wideo
Ukrinform
Główna Dyrekcja Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy potwierdziła zniszczenie statku „Serhij Kotow” Floty Czarnomorskiej Rosji.

GUR informuje o tym na Facebooku.

W nocy 5 marca jednostka specjalna GUR „Grupa 13” zaatakowała okręt patrolowy Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej „Serhij Kotow”.

Misja odbyła się we współpracy z Siłami Morskimi Sił Zbrojnych Ukrainy i przy wsparciu Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

W wyniku ataku morskich dronów Magura V5 rosyjski okręt projektu 22160 doznał uszkodzeń rufy, prawej i lewej burty.

Do szkód spowodowanych pożarem doszło na wodach terytorialnych Ukrainy, w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej.

Koszt zatopionego statku to około 65 milionów dolarów – podkreślono.

Jak podaje Ukrinform, 14 lutego GUR ogłosił zniszczenie rosyjskiego dużego okrętu desantowego Cezar Kunikow w pobliżu Ałupki przy pomocy morskich dronów szturmowych Magura V5. Andrij Jusow, przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Narodowej, powiedział, że większość załogi zginęła. Według Marynarki Wojennej Ukrainy na pokładzie statku mogło znajdować się do 90 marynarzy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-