Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 13 dronów kamikadze i rakietę kierowaną Ch-59

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 13 dronów kamikadze i rakietę kierowaną Ch-59

Ukrinform
Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 21 lutego 13 dronów kamikadze i rakietę kierowaną Ch-59.

O tym poinformowały Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy w Telegramie – podaje Ukrinform.

„W nocy z 21 lutego 2024 r. okupanci zaatakowali pociskiem kierowanym S-300 (obwód rostowski), kierowanym rakietą powietrzną Ch-59 (obwód biełgorodzki), 4 rakietami manewrującymi Ch-22 (obwód rostowski) i 19 - dronami uderzeniowymi typu „Shahed” (Prymorsko-Achtarsk – RF)” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie wyjaśnia się, że w wyniku działań bojowych zniszczono kierowany pocisk powietrzny Ch-59 w obwodzie połtawskim oraz 13 z 19 „Szachedów” w obwodach charkowskim, dniepropietrowskim, zaporoskim i donieckim.

„Część z sześciu nieuszkodzonych UAV wroga nie osiągnęła swoich celów” – podkreśliły Siły Powietrzne.

W odparciu ataku powietrznego zaangażowane były przeciwlotnicze jednostki rakietowe, mobilne grupy ogniowe i środki walki radioelektronicznej Sił Obronnych Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, od 24 lutego 2022 r. do 20 lutego 2024 r. Siły Obronne Ukrainy wyeliminowały około 404 950 rosyjskich najeźdźców.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-