Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 81 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 81 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 81 starć bojowych.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

„W sumie wróg przeprowadził 7 ataków rakietowych i 87 z powietrza, przeprowadził 137 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych, wśród ludności cywilnej są ranni i martwi. Zniszczono wieżowce i budynki prywatne, uszkodzono domy i inne obiekty infrastruktury cywilnej” – czytamy w komunikacie.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Baraniwka - obwód czernihowski; Bobyliwka - obwód sumski; Stary Saltiw, Czorne, Wilchuwatka, Tabajwka, Piszczane, Synkiwka w obwodzie charkowskim, Orihiw w obwodzie zaporoskim.

Ponad 120 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - wróg podjął 4 nieudane próby ofensywne w rejonie Synkiwki obwodu charkowskiego. Dokonywał nalotów na zaludnione obszary obwodu charkowskiego, m.in. nas miejscowości: Synkiwka, Petropawłowsk, Kupiańsk.

Na kierunku łymańskim nieprzyjaciel przy wsparciu lotnictwa zaatakował nasze jednostki 6 razy w rejonie Terni obwodu donieckiego i Biełohoriwki obwodu ługańskiego.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 14 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki i Iwanowskiego, Andrijwki i Kliszczijewki w obwodzie donieckim. Niu Jork w obwodzie donieckim doznał nalotu wroga.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy odparli 9 ataków wroga w rejonach miejscowości: Lastoczkino, Sewerne, Perwomajskie Newelske obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Pobieda, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne odparły 35 ataków.

Na kierunku Maryjskim Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicach Georgiiwki, Pobiedy i Nowomychajłowki w obwodzie donieckim, gdzie odparto 21 ataków okupantów.

Na kierunku nowopawłowskim - wróg próbował przeprowadzić ofensywę w rejonie wsi Staromajorskie w obwodzie donieckim.

Na kierunku zaporoskim - Siły Obronne odparły 11 ataków okupantów w okolicach Malyniwky i Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził 5 nieudanych ataków.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 10 obszarów koncentracji personelu, 1 punkt kontroli i 10 systemów rakietowych wroga. Ponadto siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 23 szturmowe UAV typu „Shahed-136/131”.

Jednostki sił rakietowych uderzyły w 1 punkt kontrolny, 4 składy amunicji i 5 dział artylerii wroga.

Jak podał Ukrinform, według stanu na 19 lutego 2024 roku Siły Obronne Ukrainy wyeliminowały około 403 720 rosyjskich najeźdźców.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-