W nocy Siły Obronne zniszczyły 23 „Szahidy”

W nocy Siły Obronne zniszczyły 23 „Szahidy”

Ukrinform
W nocy Siły Obronne Ukrainy zniszczyły wszystkie 23 drony szturmowe Shahed wroga.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

Tej nocy siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę dwoma przeciwlotniczymi rakietami kierowanymi S-300/S-400 (obwód biełgorodzki), kierowaną rakietą powietrzną Ch-31 (obwód zaporoski) i 23 dronami szturmowymi Shahed (Prymorsko-Achtarsk).

W odparciu ataku powietrznego zaangażowane były przeciwlotnicze jednostki rakietowe, mobilne grupy ogniowe i środki walki radioelektronicznej Sił Obronnych.

W wyniku działań bojowych wszystkie 23 drony zostały zestrzelone na terenie obwodów charkowskiego, połtawskiego, kirowogradzkiego, dniepropietrowskiego, zaporoskiego, chersońskiego i mikołajowskiego.

Jak podał Ukrinform, w nocy 20 lutego w wielu regionach Ukrainy doszło do eksplozji. Ogłoszono alarm lotniczy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-