Rakiety, Cezar i obrona powietrzna - Francja przekazuje Ukrainie nowy pakiet obronny

Rakiety, Cezar i obrona powietrzna - Francja przekazuje Ukrainie nowy pakiet obronny

Ukrinform
Francja przekazuje Ukrainie kolejny pakiet obronny, w skład którego wchodzą pociski artyleryjskie, systemy Cezar i wzmocnienie obrony powietrznej.

Wołodymyr Zełenski powiedział to na wspólnej konferencji prasowej z Emmanuelem Macronem po negocjacjach w Paryżu, przekazuje Ukrinform.

„Jestem wdzięczny prezydentowi Francji za całą tę silną pomoc wojskową, jaką otrzymujemy. Dziś kolejny pakiet obronny. Tylko to, co potrzebujemy. Są to pociski dla artylerii, dział, skuteczne systemy Cezara, dodatkowe wzmocnienie obrony powietrznej” – powiedział Zełenski.

Zaznaczył, że jest to „absolutnie godna odpowiedź na próby Putina zwiększenia presji na nasze stanowiska”, wykorzystująca problemy zaopatrzeniowe części partnerów.

„Francja naprawdę nam pomaga” – podkreślił Prezydent Ukrainy.

Zełenski przypomniał także, że Ukraina i Francja rozpoczęły współpracę w zakresie produkcji obronnej, „w tym lokalizację i wspólną produkcję oraz przeniesienie przez Francję na ukraińską stronę produkcyjną niektórych innowacyjnych technologii”. W szczególności szczegółowo omówiono dziś wspólną produkcję dronów i EW – zauważył Prezydent.

„Każde nasze osiągnięcie jest niezwykle ważne dla wspólnego dobra narodów naszych krajów” – podkreślił.

Jak informowaliśmy, 16 lutego Wołodymyr Zełenski odwiedził Niemcy i Francję.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-