W bitwach o Awdijiwkę Rosjanie używają pocisków fosforowych – 3 Brygada Szturmowa

W bitwach o Awdijiwkę Rosjanie używają pocisków fosforowych – 3 Brygada Szturmowa

wideo
Ukrinform
W bitwach o Awdijiwkę armia Federacji Rosyjskiej używa pocisków fosforowych, które podpalają zbiorniki z olejem opałowym w zakładach koksochemicznych.

Jak podaje Ukrinform, 3. Oddzielna Brygada Szturmowa ogłosiła to w Telegramie i opublikowała wideo.

„ Awdijewka. Zakłady chemiczne koksu. 60 bomb powietrznych każda – dzień i noc, ostrzał wroga z artylerii i dział przeciwlotniczych. Ciągłe ataki pojazdów opancerzonych i ataki piechoty wroga” – czytamy w komunikacie.

Najeźdźcy używają pocisków fosforowych, które podpalają zbiorniki z olejem opałowym. Trujący smog rozprzestrzenia się po całym terenie zakładu.

„Na razie to jest nowy «dom» 3. Brygady Szturmowej. Czy wam to coś przypomina? Ale nasze jednostki w dalszym ciągu z godnością stawiają czoła wrogowi, prowadzą obronę i zadają wrogowi rekordowe straty” – zauważyła Brygada Szturmowa.

Jak podaje Ukrinform, dowódca systemu obrony powietrznej „Tawria” gen. Ołeksandr Tarnawski powiedział, że sytuacja w Awdijiwce, którą starają się zająć wojska rosyjskie, pozostaje trudna, ale pod kontrolą.

Zdjęcie ma charakter poglądowy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-