Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 95 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 95 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin na froncie doszło do 95 starć bojowych.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

„W sumie nieprzyjaciel przeprowadził 34 ataki rakietowe i 85 z powietrza, przeprowadził 114 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety, są ranni wśród ludności cywilnej. Zniszczono i uszkodzono wieżowce i budynki prywatne, a także inną infrastrukturę cywilną” – czytamy w podsumowaniu.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Ochrimiwka, Mała Wowcza, Nesterne, Budarky, Czorne, Kołodiazne, Iwaniwka obwodu charkowskiego; Stelmachiwka, Nowolubiwka, Biłohoriwka obwodu ługańskiego; Terny, Nowosadowe, Iwaniwskie, Czasiw Jar, Kostiantyniwka, Kliszczijewka, Niu Jork, Awdijiwka, Nowoseliwka Persza, Oczertyne, Berdyczi, Orliwka, Łastoczkine, Heorhiiwka, Wodjane, Szewczenko, Staromajorskie obwodu donieckiego; Nowodariwka - obwód zaporoski.

Ponad 110 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” nasi obrońcy odparli 3 ataki wroga w pobliżu Synkiwki i Iwaniwki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim ukraińscy żołnierze odparli 6 ataków wroga w miejscowościach: Terna, Jampoliwka i Wesele w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 10 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki i Iwanowskiego, Andrijwki i Kliszczijewki w obwodzie donieckim.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 28 ataków wroga w rejonach miejscowości: Łastoczkine, Awdijiwka i kolejnych 5 ataków w rejonach miejscowości: Pierwomajskie oraz w pobliżu Newelske obwodu donieckiego. Zgodnie z podjętą decyzją, następuje planowane wzmocnienie jednostek, a wojska manewrują w zagrażających kierunkach.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Pobieda, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne odparły 34 ataki

Na kierunku nowopawłowskim nasi obrońcy odparli 3 ataki wroga na południe od Preczystiwki i w rejonie Staromajorska w obwodzie donieckim.

Na kierunku zaporoskim - wróg nie prowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel przeprowadził 3 nieudane ataki.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 12 obszarów koncentracji personelu wroga. Również pod koniec ostatniego dnia siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły jeden kierowany pocisk powietrzny Ch-59.

Jednostki sił rakietowych uderzyły w 1 stanowisko dowodzenia, 3 obszary koncentracji personelu, 1 dział artyleryjski, 1 skład amunicji i 1 stację radarową wroga.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-