W wyniku rosyjskiego ataku we Lwowie zostały zniszczone obiekty energetyczne

W wyniku rosyjskiego ataku we Lwowie zostały zniszczone obiekty energetyczne

Ukrinform
W wyniku rosyjskiego ataku 15 lutego rano uszkodzona została infrastruktura operatora elektroenergetycznego systemu dystrybucyjnego we Lwowie.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowało Ministerstwo Energii.

„W wyniku ostrzału uległo znacznemu uszkodzeniu kilka obiektów operatora systemu dystrybucyjnego we Lwowie, w szczególności podstacja transformatorowa. Obiekt infrastruktury został pozbawiony napięcia” – czytamy w komunikacie.

Ponadto 14 lutego w przedsiębiorstwie górniczym w obwodzie donieckim wybuchł pożar w wyniku ostrzału. Odłączono napowietrzne linie energetyczne, w wyniku czego stracili prąd odbiorcy domowi i kopalnia, w której pracowało 50 pracowników.

Górników wydobyto na powierzchnię. Pożar ugaszono w ciągu dwóch godzin, a wszystkim odbiorcom przywrócono energię elektryczną.

Jak podawał Ukrinform, 15 lutego rano Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy. Ukraińskie siły obrony powietrznej zestrzeliły 13 z 26 rakiet. We Lwowie trafiony został obiekt infrastrukturalny, trzy osoby zostały ranne.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-