Zełenski - Ukraina krok po kroku oczyści Morze Czarne z obiektów terrorystycznych Federacji Rosyjskiej

Zełenski - Ukraina krok po kroku oczyści Morze Czarne z obiektów terrorystycznych Federacji Rosyjskiej

Ukrinform
Dziś dodano bezpieczeństwa na Morzu Czarnym, Ukraina krok po kroku oczyści Morze Czarne z rosyjskich obiektów terrorystycznych.

Poinformował o tym prezydent Wołodymyr Zełenski w wieczornym przesłaniu wideo – podaje Ukrinform.

„Dzisiaj wzrosło bezpieczeństwo na Morzu Czarnym i motywacja naszych obywateli. To jest ważne. I krok po kroku oczyścimy Morze Czarne z rosyjskich obiektów terrorystycznych” – powiedział Zełenski.

Prezydent podziękował żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, 14 lutego GUR ogłosił zniszczenie rosyjskiego dużego okrętu desantowego Cezar Kunikow w pobliżu Ałupki przy pomocy morskich dronów szturmowych Magura V5 . Jak dodał GUR, „to symboliczne, że rosyjski oficer, od którego imienia nazwano statek, zginął tego samego dnia 81 lat temu”.

Pełny tekst orędzia Prezydenta Ukrainy

Drogie Ukrainki, Ukrainki!

Dzisiejsze wyniki.

Pierwszy. Dziękujemy Siłom Zbrojnym Ukrainy, dziękujemy żołnierzom GUR – Grupy 13 9 Oddziału. Dzisiaj dodano więcej zabezpieczeń na Morzu Czarnym. I motywacji dla naszych ludzi. I to jest ważne. I krok po kroku oczyścimy Morze Czarne z rosyjskich obiektów terrorystycznych.

Drugi. Odbyłem dziś specjalne, długie spotkanie dotyczące jednej z kluczowych kwestii tej wojny, a mianowicie naszych ukraińskich zdolności do zwalczania rosyjskich dronów. W spotkaniu uczestniczyli Syrski, Umierow, Sucharewski, Szmyhal, Kamyszyn, Fedorow, Jermak, Korostelow, przedstawiciele producentów i przedstawiciele wywiadu. Wysłuchałem raportu na temat istniejących zmian. Pracujemy także nad systemami EW, bronią elektroniczną i obroną powietrzną. Już około połowa dostępnych systemów to produkcja ukraińska, opracowana przez naszych ludzi. Oczywiście są też wspólne projekty z partnerami. I faktycznie, zapowiedzianych do produkcji jest całkiem sporo rozpoczętych produkcji i zmian. Najważniejsze teraz jest włączenie ich wszystkich do praktyki stosowania na froncie. Prawidłowa konfiguracja i rekonfiguracja w oparciu o rzeczywiste potrzeby bojowe, prawidłowe rozmieszczenie, prawidłowa i systematyczna integracja z taktyką bojową. Prawidłowa interakcja między wymaganiami frontu a możliwościami naszej branży. Maksymalne rozszerzenie naszej produkcji. A to w końcu jest ochrona życia naszych żołnierzy i poszerzenie naszych możliwości działania na froncie. Od przeciwstawienia się rosyjskim „orłom” po zniszczenie rosyjskiego elektronicznego systemu obrony. Ten rok powinien przynieść Ukrainie więcej wyników - właśnie takich, w przywróceniu bezpieczeństwa działań ukraińskich. Dziękuję wszystkim naszym konstruktorom i producentom, dziękuję wszystkim, którzy opracowują nowoczesny komponent technologiczny w Siłach Obronnych. Państwo podejmie wszelkie wymagane przez państwo kroki finansowe, organizacyjne i regulacyjne. I musimy zdać sobie sprawę, że wszystko, czego nasze państwo, nasz naród nauczy się robić dla naszych ukraińskich celów w wojnie, z pewnością stanie się częścią ukraińskiego eksportu po wojnie – po osiągnięciu naszych celów. Całkiem sprawiedliwe. Globalne znaczenie Ukrainy ma być dawcą bezpieczeństwa, eksporterem bezpieczeństwa. Ukraińcy wiedzą, jak być silni i zawsze będą silni i będą pomagać innym.

Trzeci. Kolejna ekspansja naszych międzynarodowych koalicji, w szczególności koalicji dronów. Do Wielkiej Brytanii, Łotwy i Szwecji dołączyły Holandia, Niemcy i Estonia. Fundamenty koalicji są mocne, koalicja już działa. A tak przy okazji, dzisiaj było nowe spotkanie "Ramsteina". Zwiększanie wspólnej produkcji i przyspieszenie dostaw głowic, dronów i systemów obrony powietrznej to priorytety tego „Ramsteina”.

I jeszcze jeden.

Wczoraj wieczorem i w nocy rosyjscy terroryści bardzo brutalnie ostrzelali miasto Selidowe w obwodzie donieckim. Uderzono w budynki mieszkalne, zwykłe budynki cywilne i szpital. Ukierunkowany rosyjski atak na miasto. W momencie ataku w szpitalu przebywało prawie 150 pacjentów, zginęły trzy osoby – matka z małym synkiem i kobieta, która przygotowywała się do macierzyństwa. Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół! Państwo rosyjskie z pewnością otrzyma odpowiedź na ten cios.

Musimy wygrać, musimy osiągnąć ukraińskie cele. Bezpieczeństwo osiąga się tylko siłą i silnymi.

Chwała wszystkim, którzy walczą za nasz kraj i naród! Chwała wszystkim, którzy pracują dla Ukrainy!

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-